Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Nowy LUMIX DMC-GX8: niezrównane i bezkompromisowe połączenie fotograficznego stylu i znakomitych parametrów.

Pierwszy podwójny układ stabilizacji obrazu w aparatach Panasonic, matryca o rozdzielczości 20,3 megapiksela, duży odchylany wizjer LVF i funkcja rejestracji obrazu w formacie 4K wyznaczają nowy standard fotografowania pod względem zakresu kontroli i spójności.

Warszawa, 16 lipca 2015 r. - Firma Panasonic prezentuje dziś aparat LUMIX DMC-GX8, czyli najnowszy model z wysoko ocenianej i wyróżniającej się znakomitymi parametrami serii bezlusterkowych aparatów fotograficznych LUMIX GX. Nowy aparat Panasonic, opracowany na bazie sukcesu modelu LUMIX DMC-GX7, został wyposażony w najnowszą technologię rejestracji obrazu w rozdzielczości 4K oraz - po raz pierwszy w aparatach Panasonic - podwójny układ stabilizacji obrazu (Dual I.S.), a jego smukła i elegancka stylistyka prezentuje się doskonale.

Aparat LUMIX DMC-GX8 to kolejna innowacja firmy Panasonic w dziedzinie sprzętu do cyfrowej rejestracji obrazu. Kompaktowy, mobilny i uniwersalny aparat przypadnie do gustu użytkownikom lubiącym fotografowanie w ruchu i na ulicy, a zróżnicowane style fotografowania dostępne w tym modelu docenią zarówno profesjonaliści, jak i fotoamatorzy. Aparat LUMIX DMC-GX8 wyposażony został także w szereg łatwych w obsłudze funkcji kreatywnych, które umożliwiają rejestrowanie i udostępnianie artystycznych wizji z jeszcze większą kontrolą niż dotychczas.

Zapierająca dech w piersiach jakość obrazu za każdym razem

Matryca Digital Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela w aparacie LUMIX DMC-GX8 stanowi gwarancję najwyższej jakości obrazu. Nawet w przypadku zdjęć wykonanych przy słabym oświetleniu ilość szumów jest minimalna, a wyższy poziom nasycenia światłem zapewnia lepszą dokładność oraz szerszy zakres dynamiczny, a tym samym realistyczne odwzorowanie kolorów.

Zwiększona zdolność aparatu do rejestracji obrazu przy słabym oświetleniu to także zasługa nowego procesora obrazu Venus Engine, który pozwala uzyskać wysoką rozdzielczość i czułość przy ograniczeniu szumów do minimum. Udoskonalenie to pozwala wyeliminować bloki szumów, które dawniej były trudne do wykrycia, a ostateczny efekt jest maksymalnie zbliżony do tego, co fotograf zobaczył w wizjerze.


Spójność i precyzja odwzorowania obrazu to jeden z podstawowych atutów aparatu LUMIX DMC-GX8, a do uzyskania takiego efektu przyczynia się też pierwszy na świecie podwójny układ stabilizacji obrazu. Dzięki współdziałaniu układów stabilizacji obrazu w obiektywie i korpusie możliwa jest korekta nawet znacznego drżenia ręki, a zdjęcia - zarówno panoramiczne, jak i wykonywane w trybie teleobiektywu oraz przy słabym oświetleniu - nie są rozmazane.

Procesor obrazu Venus Engine z czterordzeniowym procesorem umożliwia szybkie przetwarzanie obrazu w tempie 8 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC), ułatwiając uzyskanie precyzyjnych i ostrych ujęć szybko poruszających się obiektów. Poprawia on także odwzorowanie kolorów dzięki analizie każdej klatki z uwzględnieniem nie tylko samego koloru, ale także nasycenia i jaskrawości. Aparat LUMIX DMC-GX8 zapewnia również lepsze odzwierciedlenie faktury („Natural Texture Expression”) dzięki znacznie poprawionej czułości, rozdzielczości, odwzorowaniu kolorów i gradacji.

Pełna kontrola nad rejestracją obrazu 4K

Jednym z najważniejszych udoskonaleń w porównaniu z popularnym modelem LUMIX DMC-GX7 jest wprowadzenie funkcji wideofilmowania 4K. Aparat LUMIX DMC-GX8 rejestruje niezwykle płynne wideo w wysokiej rozdzielczości QFHD 4K 3840 x 2160 przy 25p (50 Hz) lub 24p w formacie MP4, a także w rozdzielczości Full-HD 1920 x 1080 przy 60p (50 Hz) w formacie AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4 / H.264) z praktycznym ciągłym autofokusem.

Nowa funkcja 4K w modelu LUMIX DMC-GX8 pozwala nie tylko na uzyskanie zadziwiającej jakości obrazu wideo, ale także na przyjęcie zupełnie nowego podejścia do procesu fotografowania. Funkcja 4K Photo, powiązana z funkcją zapisu wideo 4K, umożliwia wyodrębnienie 8-megapikselowego kadru z pełną kontrolą i precyzją, co ułatwia uwiecznienie wszystkich magicznych i najbardziej ulotnych chwil.

Aparat LUMIX DMC-GX8 został wyposażony w trzy funkcje 4K Photo: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) i 4K Pre-burst. Funkcje, które po raz pierwszy zastosowano w niedawno wprowadzonym modelu LUMIX DMC-G7, pomagają zarejestrować najdoskonalsze ujęcie, pozwalając na wyodrębnienie konkretnego kadru z nagrania wideo 4K:

4K Burst Shooting - umożliwia nieprzerwane fotografowanie w tempie 30 kl./s przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund, a materiał ten można następnie wykorzystać tak samo jak zdjęcia seryjne wykonane z przytrzymanym spustem migawki.
4K Burst (Start/Stop) - uruchamia seryjne fotografowanie za pomocą pojedynczego naciśnięcia spustu migawki i zatrzymuje przez kolejne naciśnięcie; taki tryb pracy sprawdza się przy dłuższym oczekiwaniu na najlepszy moment do zdjęcia.
4K Pre-burst - automatycznie zapisuje po 30 klatek z sekundy przed naciśnięciem spustu migawki i po nim, dzięki czemu fotograf ma do dyspozycji aż 60 ujęć, z których może wybrać najlepsze.
Zarówno w trybie 4K Burst Shooting, jak i 4K Burst (Start/Stop) można zarejestrować prawie 30 minut materiału, co daje kilkadziesiąt tysięcy obrazów w różnym formacie: 3840 x 2160 (16:9), 3328 x 2496 (4:3), 3504 x 2336 (3:2) i 2880 x 2880 (1:1).

Uniwersalny aparat na każdą okazję

Seria LUMIX GX słynie z kompaktowej i eleganckiej stylistyki. Najnowszy model, opracowany na bazie sukcesu swojego poprzednika, zapewnia jednocześnie mnóstwo nowych rewelacyjnych funkcji maksymalizujących użyteczność urządzenia. Zbudowany ze stopu magnezowego korpus aparatu LUMIX DMC-GX8 jest lekki, a jednocześnie solidny i wytrzymały. Dzięki odporności na zachlapanie i kurz uzyskanej przez dokładne uszczelnienie poszczególnych części korpusu możliwe jest fotografowanie w ekstremalnych warunkach.

Nowy wizjer LVF o rozdzielczości 2360 tys. punktów można odchylać w zakresie 0–90 stopni, co zwiększa funkcjonalność i wygodę posługiwania się aparatem. Wyświetlacze OLED zastosowane zarówno w wizjerze LVF, jak i monitorze, charakteryzują się szybkim czasem reakcji, co umożliwia precyzyjną obserwację szybko poruszających się obiektów, a wysoki współczynnik kontrastu 10 000:1 gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów bez prześwietlania i zaciemniania mocno oświetlonych i zacienionych stref kadru.


Widoczność w wizjerze LVF znacznie się poprawiła dzięki nowo zaprojektowanej muszli ocznej. Współczynnik powiększenia 1,54x / 0,77x (odpowiednik formatu 35 mm) - jak dotąd największy w całej serii LUMIX G - pozwala skomponować ujęcie i zarejestrować je jako zdjęcie lub materiał wideo dokładnie według koncepcji użytkownika. Z tyłu aparatu zastosowano 3-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1040 tys. punktów, który można odchylać w poziomie (0–180 stopni) i pionie (0–250 stopni), co ułatwia fotografowanie pod różnymi kątami.


Oba wyświetlacze obejmują 100% pola widzenia obiektywu, dzięki czemu fotograf nie przeoczy ważnych wydarzeń rozgrywających się przy krawędziach kadru, a ustawienia jasności, kontrastu i nasycenia wyświetlanego obrazu można regulować osobno. Widok obrazu przełącza się automatycznie między wizjerem LVF a monitorem z tyłu aparatu dzięki czujnikowi oka w wizjerze LVF, co przyczynia się do wydłużenia czasu pracy akumulatora.

Kolejnym rozwiązaniem zwiększającym zakres kontroli użytkownika nad ustawieniami aparatu LUMIX DMC-GX8 są dwa praktyczne pokrętła, których działanie można dostosować do indywidualnych potrzeb. Pokrętła umieszczone z przodu i z tyłu aparatu służą zasadniczo do ustawiania przysłony i szybkości migawki, ale system Dial Operation Switch pozwala tymczasowo zmienić ich przeznaczenie. Takie rozwiązanie usprawnia wybór trybu zdjęć, w tym 4K Photo, oraz umożliwia szybsze i dokładniejsze kadrowanie oraz rejestrowanie ujęć nieruchomych lub filmu.

Fotografowanie najbardziej ulotnych chwil

System autofocusu oparty na detekcji kontrastu stosowany we wszystkich aparatach LUMIX G umożliwia przesyłanie cyfrowego sygnału z szybkością do 240 kl./s, co zapewnia niezwykle szybką i płynną automatyczną regulację ostrości.

W modelu LUMIX DMC-GX8 system ten wzbogacono o opracowaną przez firmę Panasonic technologię Depth From Defocus (DFD)1, która jeszcze bardziej skraca czas ustawiania ostrości. DFD oblicza odległość od obiektu, oceniając dwa obrazy o różnym poziomie ostrości i analizując jednocześnie optyczną charakterystykę kompozycji. W rezultacie automatyczne ustawianie ostrości w aparacie LUMIX DMC-GX8 trwa niewiarygodnie krótko, bo tylko 0,07 sekundy2. Błyskawiczna regulacja ostrości przydaje się szczególnie przy większej ogniskowej oraz umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z większą częstotliwością (8 kl./s AFS / 6 kl./s AFC).

Dzięki zastosowaniu nowego algorytmu wydajność śledzenia przez autofokus w aparacie LUMIX DMC-GX8 poprawiła się o 200% w porównaniu z modelem LUMIX DMC-GX7. Nowy system śledzenia przez autofokus opiera się nie tylko na kolorze, ale także na rozmiarze i wektorze ruchu obiektu, co zwiększa precyzję śledzenia i za każdym razem zapewnia doskonałą ostrość zdjęć. Ponadto funkcja autofokusu przy słabym oświetleniu umożliwia bardziej precyzyjne ustawienie ostrości w ekstremalnie trudnych warunkach, jakie panują na przykład w czasie wieczornego wyjścia z przyjaciółmi czy przy fotografowaniu przyrody po zmroku.

Praktyczne funkcje łączności

Aparat LUMIX DMC-GX8 jest wyposażony w moduł Wi-Fi, który zwiększa funkcjonalność urządzenia, ułatwiając i przyspieszając procedurę udostępniania zdjęć. Dzięki obsłudze standardu NFC aparat można w prosty sposób połączyć ze smartfonem i tabletem, aby wysłać zdjęcia i klipy wideo do mediów społecznościowych lub e-mailem do rodziny i znajomych niemal natychmiast po ich zarejestrowaniu. Urządzenie mobilne można także wykorzystać do zdalnego sterowania aparatem LUMIX DMC-GX8 i regulacji takich ustawień, jak ostrość, przysłona, szybkość migawki i ISO, a także do uruchomienia spustu migawki.

Mnóstwo innych, ciekawych funkcji

Nowa maksymalna szybkość migawki 1/16 000 s (migawka elektroniczna)
Udoskonalony tryb panoramy (priorytet jakości obrazu lub kąta ujęcia)
Gniazdo mikrofonu 2,5 mm
Ulepszony wizjer LVF 21 mm ułatwiający obsługę aparatu przez osoby noszące okulary
Precyzyjne ustawienie zakresu ostrości na ekranie aparatu; autofokus z czujnikiem oka / dotykowy / Starlight
Tryb P/A/S/M przy rejestracji wideo
Tryb cichy
Tryb kreatywnej kontroli
Edycja w aparacie, w tym: przetwarzanie formatu RAW i retusz
Tryb filmu poklatkowego / animacji poklatkowej
1. System autofocusu opartego na detekcji kontrastu z technologią DFD działa tylko z obiektywami Panasonic Mikro Cztery Trzecie.
2. W trybie AFS, z obiektywem LUMIX G VARIO 14–140 mm / F3,5–5,6 ASPH. / POWER O.I.S. (H-FS14140) lub LUMIX G X VARIO 12–35 mm / F2,8 ASPH. / POWER O.I.S. (H-HS12035) (w przybliżeniu).

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE