Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Nowa wersja oprogramowania do kamery Sony PXW-X160 - V2.00

 Firma Sony opublikowała nowy firmware do kamery PXW-X160. Nowe oprogramowanie aktywuje funkcje Picture Cache Rec oraz zapis balansu bieli w zależności od położenia filtra ND.

Nowa wersja oprogramowania dostępna na stronie producenta.

Product Image

Kamera dostępna w ofercie sklepu.

Cena : 16800zł

 

 • Trzy przetworniki Full HD Ex mor CMOS o wielkości 1/3 cala doskonale sprawdzają się w wielu różnych warunkach filmowania

  Kamerę PXW-X160 wyposażono w trzy przetworniki Full HD Ex mor™ CMOS o wielkości 1/3 cala zapewniające wysoką rozdzielczość i czułość, niski poziom szumu oraz szeroki zakres dynamiczny. Przetwornik dysponuje 2 milionami efektywnych pikseli oraz umożliwia nagrywanie w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) bez interpolacji pikseli, co podnosi jakość nagrywania w trudnych warunkach oświetlenia i zapewnia większą swobodę w wyrażaniu kreatywności.

 • Profesjonalny obiektyw HD z 25-krotnym zoomem, trzema niezależnymi pierścieniami o ograniczonym obrocie i dużą ogniskową

  Model PXW-X160 jest wyposażony w szerokokątny obiektyw 26 mm z serii G z 25-krotnym zoomem. Dzięki szybkiej elektrycznej regulacji zoomu można sprawnie przejść z trybu szerokokątnego w tryb teleobiektywu. Ze względu na to, że obiektyw ma trzy niezależne pierścienie regulacyjne o ograniczonym obrocie, ostrość, zoom i przysłonę można regulować ręcznie, co usprawnia i przyspiesza dobór ustawień.

 • Nagrania o wysokiej jakości w formatach XAVC Intra i XAVC Log GOP

  Kamera PXW-X160 obsługuje nie tylko tryb MPEG HD 422 50 MB/s w formacie MXF (Materiał Exchange Format), popularny wśród największych globalnych sieci transmisyjnych, lecz także kodeki XAVC Intra i XAVC Long GOP. Technologia XAVC opiera się na standardzie H.264, zapewniającym wyjątkowo wydajną technologię kompresji. Kompresja wewnątrz klatkowa XAVC Intra oznacza, że poszczególne kratki są kodowanie niezależnie od innych, co gwarantuje wyższą i bezkompromisową jakość obrazu. W przypadku kodeka Long GOP tylko niektóre klatki są kodowane indywidualnie. Umożliwia to kodekowi skompresowanie filmu do szybkości bitowej znacznie niższej niż w przypadku technologii Intra. Podstawową zaletą tej technologii jest szybki zapis i edycja. Pliki XAVC Long GOP charakteryzują się także mniejszym rozmiarem niż pliki XAVC, co umożliwia zmniejszenie kosztów nośników. W kodeku XAVC zastosowano 10-bitowe próbkowanie umożliwiające nagrywanie w wysokiej rozdzielczości z bogatą ekspresją odcieni. Szybkość bitowa nagrań XAVC to 111 lub 112 MB/s w trybie 1080/59.94i lub 50i oraz 89 lub 112 MB/s w trybie 1080/23.98P lub 25p. Wyższa szybkość bitowa przekłada się na wyższą jakość obrazu.

 • Większa elastyczność dzięki możliwości zmiany trybu zapisu

  Poza możliwością nagrywania w trybach XAVC HD, MPEG HD 422 50 MB/s i MPEG HD 420 35 MB/s, kamera obsługuje także tryby DVCAM przy 25 MB/s i formacie plików MXF oraz AVCHD przy formacie plików MTS, który jest zgodny z kamerami NXCAM. Tryb MPEG HD 422 oferuje wysoką jakość obrazu i bardziej szczegółową reprodukcję kolorów. Doskonale sprawdza się także przy kluczowaniu chromatycznym. Jest także zgodny z innymi kamerami XDCAM HD 422 i NXCAM, w tym modelami PMW-500, PMW-200, HXR-NX3/VG1 i wieloma innymi. Upraszcza to organizację pracy i skraca czas edycji. Wysokiej jakości materiał MPEG HD422 50 MB/s jest w pełni zgodny z najnowszymi zaleceniami Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union, EBU) dotyczącymi długich produkcji telewizyjnych i jest powszechnie używany przez stacje telewizyjne i studia produkcyjne. Dzięki temu kamera PXW-X160 jest bardzo wszechstronna i jest doskonałym wyborem dla reporterów i do produkcji filmów dokumentalnych.

 • Dwa gniazda na nośniki pamięci SS, nagrywanie w trybie Simula lub Relay i niezależna kontrola nagrywania

  Kamerę PXW-X160 wyposażono w dwa gniazda kart pamięci SxS. Kamera obsługuje także karty pamięci SxS PRO+ i SxS-1. Karty XQD, SDXC i SDHC są obsługiwane przy użyciu odpowiedniego adaptera kart. Dwa gniazda na nośniki pamięci mogą nagrywać w trybie Simula lub Relay. Tryb Simula umożliwia jednoczesne nagrywanie na dwóch kartach pamięci, podczas gdy tryb Relay automatycznie przełącza nagrywanie na drugą kartę, gdy pierwsza zostanie zapełniona. Użytkownik może skonfigurować dwa przyciski rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania umieszczone na kamkorderze PXW-X160. Jeden z nich znajduje się na uchwycie, a drugi na korpusie kamery. Z ich pomocą można niezależnie rozpoczynać i zatrzymywać nagrywanie na różnych kartach pamięci podczas nagrywania w trybie Simul.

 • Podwójny mechanizm sterowania zmiennym filtrem ND

  Kamerę PXW-X160 wyposażono w zmienny filtr ND umożliwiający wybór jednej z czterech konwencjonalnych mechanicznych pozycji filtra ND lub jego regulację liniową przy użyciu pokrętła. Filtr optyczny zmienia swoją gęstość pod wpływem elektryczności, ułatwiając redukcję ilości światła. Gęstość można zmieniać stopniowo i płynnie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych filtrów optycznych ND, filtrem ND kamery PXW-X160 można sterować w sposób liniowy w zakresie od 1/4ND do 1/128ND. Wybór poprawnej wartości gęstości zwiększa elastyczność sterowania przysłoną.

 • Stopka Mulit Interface (MI) umożliwia elastyczne podłączanie bez konieczności stosowania kabla XLR

  Kamerę PXW-X160 wyposażono w stopkę Mulit Interface (MI) charakteryzującą się mocowaniem mechanicznym zawierającym interfejs elektryczny umożliwiający komunikację z podłączonymi akcesoriami. Akcesoriami podłączonymi do stopki MI można sterować przy użyciu kamery. Dzięki zastosowaniu stopki MI sygnał audio z pakietu mikrofonu bezprzewodowego UWP-D11 lub UWP-D12 można przesyłać z odbiornika mikrofonu bezprzewodowego do kamery PXW-X160 bez użycia kabla XLR. Odbiornik może być zasilany za pośrednictwem kamery PXW-X160, co eliminuje konieczność korzystania z akumulatora. Dlatego na przykład po zamocowaniu na stopce MI lampy HVL-LBPC można włączać i wyłączać oświetlenie bezpośrednio z kamery.

 • Wizjer ze zdumiewającą technologią OLED

  0,5 calowy wizjer OLED charakteryzuje się niezwykle wyraźnym obrazem w rozdzielczości HD 1024 × 768 pikseli, a także wyjątkową jasnością, kontrastem i czasem reakcji. Wysoka rozdzielczość wizjera zapewnia dużą precyzję podczas ręcznego ustawiania ostrości oraz eliminuje zniekształcenia kolorów.

 • Liczne złącza i interfejsy

  Kamera oferuje wiele połączeń zgodnych z organizacją pracy transmisji, w tym 3G HD-SDI, HDMI®, USB, wyjście kompozytowe, wejście/wyjście z kodem czasowym i wejście blokady generatora. Złącze 3G-SDI obsługuje sygnały 1080/59.94P lub 50P. Istnieje także możliwość konwersji sygnału HD w dół do standardu SD. Możliwe jest także równoczesne przesyłanie obrazu z wyjść SDI i HDMI. Dodatkowo możliwe jest przesyłanie sygnału wyzwalania nagrywania przez złącza SDI i HDMI do zewnętrznego urządzenia nagrywającego.

 • Zdalne sterowanie obiektywem (LANC)

  Kamerę PXW-X160 wyposażono także w interfejs LANC. Piloty zdalnego sterowania LANC, takie jak RM-1BP i VCT-PG11RMB, umożliwiają zdalne sterowanie ostrością, zoomem, uruchamianiem i zatrzymywaniem nagrywania oraz przeglądaniem nagrywania.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE