Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Nowa technologia „ostrzenia po fakcie” Post Focus Panasonic

Nowa technologia „ostrzenia po fakcie” Post Focus Panasonic pozwala na wyostrzenie dowolnego obszaru zdjęcia już po zrobieniu fotografii 

Fotograf może teraz jednym dotknięciem wybrać i wyostrzyć ulubioną część obrazu


Warszawa, 16 lipca 2015 r. ― Firma Panasonic opracowuje nową funkcję ostrzenia po fakcie. Funkcja nosi nazwę Post Focus i umożliwia fotografom wybranie jednym dotknięciem tej części zdjęcia, która ma być ostra. Stworzono ją w oparciu o innowacyjną technologię firmy Panasonic 4K Photo, która nie tylko ułatwia robienie ostrych zdjęć, lecz także zapewnia większą swobodę twórczą we wszystkich obszarach fotografii.
Dzięki połączeniu technologii szybkiego i precyzyjnego automatycznego ostrzenia DFD (Depth From Defocus) oraz technologii 4K Photo firmy Panasonic (jej wprowadzenie umożliwiła Venus Engine) aparat wykonuje serię zdjęć z szybkością 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K. Jednocześnie obiektyw jest przesuwany w ponad 501 różnych obszarach w celu wyostrzenia obrazu.
Dzięki funkcji Post Focus z serii zdjęć 4K można wybrać najlepszy obraz, na którym wyostrzony jest pożądany element. Z funkcji tej można korzystać bardziej kreatywnie w różnych rodzajach fotografii, takich jak portretowa czy krajobrazowa. Na podstawie jednego zdjęcia da się uzyskać kilka różnych efektów, dzięki zmianie ostrości obrazu.
Obsługa funkcji Post Focus jest prosta. Podczas oglądania zdjęcia wystarczyć dotknąć obszaru, który ma być wyostrzony. Niezależnie od tego, gdzie oryginalnie znajdował się punkt ostrzenia, powstanie nowe zdjęcie z ostrym wybranym obszarem.
Firma Panasonic będzie wprowadzała funkcję Post Focus, aktualizując oprogramowanie układowe aparatów LUMIX DMC-GX8 oraz LUMIX DMC-FZ300 od końca roku 2015 do wiosny 20162. Rozważa się wprowadzenie tej funkcji w innych modelach.
¹Dokładna liczba jest nadal ustalana w testach.
²Specyfikacje mogą ulec zmianie bez zapowiedzi.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE