Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Nowa cyfrowa lustrzanka PENTAX KP

 

Wysokiej klasy aparat wyposażony w matrycę APS-C z częstotliwością ISO aż do 819200

Warszawa, 26 stycznia 2017 r. - RICOH-IMAGING wprowadza do sprzedaży cyfrową lustrzankę PENTAX KP. W kompaktowym body znaleźć można zarówno podstawowe funkcje, znane z wcześniejszych modeli z serii K-, jak i szereg udoskonaleń pozwalających sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających fotografów.

Nowy PENTAX to przede wszystkim nowoczesne, lekkie i kompaktowe body, na którym znajdziemy m.in. trzy pokrętła funkcyjne, w tym jedno umieszone pionowo w przedniej części korpusu. Body zostało wykonane z metalu i jest odporne na kurz, zachlapania i mróz. Model został wyposażony w matrycę CMOS z ponad 24 efektywnymi megapikselami.

PENTAX KP został zaprojektowany jako wysokiej wydajności aparat, który rozszerza możliwości cyfrowych lustrzanek - od codziennego użytkowania do profesjonalnych sesji zdjęciowych w trudnych warunkach atmosferycznych. Pomimo kompaktowej budowy, aparat został zaprojektowany w taki sposób, aby dostarczać obraz o niezwykłej jakości i rozdzielczości.

24.32 megapiksele oraz super wysoka czułość sięgająca ISO 819200


PENTAX KP jest wyposażony w matryce nowej generacji APS-C CMOS z rozdzielczością ponad 24 efektywnych megapikseli, gwarantującymi wysoką jakość zdjęć. Pozbawiona filtra AA matryca zapewnia ostre i szczegółowe odwzorowanie obrazu, a w połączeniu z nową generacją procesora PRIME IV umożliwia wykorzystanie w pełni rozdzielczości efektywnych megapikseli.

PENTAX KP pozwala na wykonywanie zdjęć w czułości aż do ISO 819200.

Kompaktowe body odporne na niekorzystne warunki pogodowe


Model KP posiada kompaktowe i smukłe body, dzięki czemu aparat jest poręczny a fotograf staje się bardziej mobilny. Na korpusie nowego PENTAXA znajdziemy trzy pokrętła funkcyjne w tym jedno, umieszczone pionowo na przedniej części body. Dzięki 67 wbudowanym uszczelkom aparat jest odporny na pył, zachlapania oraz mróz do -10 °C.

5 – osiowa stabilizacja obrazu Shake Reduction II

PENTAX KP wyposażono w nowoczesny 5-osiowy system stabilizacji obrazu SRII (Shake Reduction II). Pozwala to na efektywniejszą minimalizację efektu drgań wywołanych przechylaniem aparatu (dotyczy głównie fotografii makro) i tych, które powstały podczas realizacji ujęć (jakich?) i skuteczniej niż w przypadku gdy stabilizacja znajduje się w obiektywie. 5-osiowy system SR II kompensuje drgania na poziomie 5 kroków wartości ekspozycji. Nawet podczas wykonywania zdjęć panoramicznych, system wykrywa automatycznie położenie aparatu i kontroluje drgania powstałe podczas ujęć.

Technologia PixelShift Resolution z nową funkcją korekcji ruchu

System Pixel Shift Resolution* to najnowsza technologia PENTAX bazującą na przesunięciu sensora. W porównaniu do klasycznej metody Bayera, rozwiązanie to pozwala na uzyskanie pełnej informacji RGB dla każdego piksela. Gwarantuje to wyjątkowo wysoką jakość fotografii i jeszcze większą szczegółowość w odwzorowaniu detali. System wyposażono również w funkcję korekcji ruchu**, która podczas zdjęć seryjnych automatycznie wykrywa poruszający się obiekt, a podczas przetwarzania obrazu minimalizuje efekt poruszenia.

* Podczas korzystania z tej funkcji, zalecane jest by aparat znajdował się w stabilnej pozycji na statywie. W czasie fotografowania obiektów w ruchu system nie gwarantuje idealnego odwzorowania obrazu.
** W pewnych przypadkach poruszenie może nie być skorygowane. Funkcja nie gwarantuje pełnej korekcji w każdym przypadku.

Wymienne gripy dla lepszej pracy z różnego typu obiektywami

PENTAX KP pozwala na szybką i łatwą wymianę gripu, dzięki czemu użytkownik może dostosować aparat do swojego stylu fotografowania lub używanego obiektywu. Oprócz standardowego rozmiaru S, producent oferuje do wyboru dwa uchwyty zamienne o rozmiarach M oraz L.

Elektroniczna, niezwykle cicha migawka

Migawka w modelu KP łączy w sobie niezawodny mechanizm migawki mechanicznej (z maksymalną prędkością 1/6000) z migawką elektroniczną,* która zapewnia prędkość nawet do 1/24000 sekundy redukując szumy i wibrację. Aparat pozwala na robienia zdjęć w trybie seryjnym z prędkością siedmiu klatek na sekundę.

*W trybie migawki elektronicznej, mechanizm SR II oraz symulator filtr AA są niesprawne. Podczas szybkiego fotografowania ciągłego, użytkownik może zauważyć pewne zniekształcenia.

Pentapryzmatyczny wizjer o 100% pokryciu kadru

W kompaktowym body PENTAXA KP umieszczono optyczny wizjer zapewniający niemal 100 procentowe pokrycie kadru i powiększenie około 0,95x. gwarantując szerokie oraz jasne pole obrazu pozwalające na łatwiejsze ustawienie ostrości i kadru.

System SAFOX 11 z 27 punktami AF

PENTAX KP wyposażono w moduł AF SAFOX 11. 27 punktów AF zostało rozmieszczone w taki sposób by pokryć całe pole obrazowania (25 punktów krzyżowych zostało umieszczonych w centrum kadru). Dzięki temu zapewniają one efektywną pracę przy użyciu obiektywów o dużej wartości przysłony.

Bracketing

PENTAX KP został wyposażony w dwie nowe funkcje bracketingu, które pozwalają uchwycić tę samą scenę lub przedmiot w trzech różnych obrazach tylko po jednym naciśnięciu spustu migawki.

Model oferuje funkcję bracketingu głębi ostrości, która wykonuje trzy ujęcia z automatycznym podniesieniem lub obniżeniem wartości przysłony, dla optymalnego ujęcia głębi ostrości fotografowanej sceny.

Druga funkcja, to bracketing ruchu, pozwalający na wykonanie trzech ujęć z automatycznym podniesieniem lub obniżeniem kroków wyzwolenia migawki, dla optymalnego ujęcia ruchu obiektu.

Nagrywanie filmów Full HD

PENTAX KP pozwala na nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli; 60i/30p) w formacie H.264. Aparat wyposażono w gniazdo na zewnętrzny mikrofon i słuchawki. Użytkownik może korzystać z funkcji redukcji szumu wiatru, ręcznych ustawień poziomu nagrywania dźwięku oraz monitorować jego natężenie.

Uchylny 3-calowy wyświetlacz z funkcją air-gapless i panelem z hartowanego szkła

3-calowy, wykonany z hartowanego szkła ekran LCD w modelu KP wyświetla obraz o rozdzielczości 921,000 punktów. Dzięki funkcji air-gapless, która skutecznie redukuje odbicia wewnętrzne i rozproszenie światła, użytkownik może korzystać z ekranu nawet podczas fotografowania w słoneczny dzień.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE