Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

NIKON 1 J5 – JESTEM LEPSZY NIŻ KIEDYKOLWIEK

Nowy model aparatu bezlusterkowego z wymienną optyką i możliwością rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K. Firma Nikon rozszerzyła dziś serię aparatów bezlusterkowych z wymienną optyką o model Nikon 1 J5. Aparat, wyposażony w ruchomy monitor LCD o przekątnej 7,5 cm, oferuje rekordową szybkość fotografowania oraz możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K.

Dzięki nowej matrycy formatu CX w technologii BSI, która jest cztery razy większa niż matryca w większości aparatów kompaktowych[1], Nikon 1 J5 stanowi doskonałe wprowadzenie w świat fotografii. Nowy aparat jako pierwszy model firmy Nikon nagrywa materiały wideo w ultrawysokiej rozdzielczości 4K[2], a do tego rejestruje zdjęcia o rozdzielczości 20,8 mln pikseli oraz płynne filmy poklatkowe. Szybki system autofokusa pozwala fotografować w słabym świetle oraz przy szybkości 20 kl./s z ciągłym autofokusem w trybie Zdjęcia sportowe3. Ruchomy ekran dotykowy, ręczne elementy sterujące oraz obiektywy 1 NIKKOR pozwalają uchwycić kreatywne pomysły twórcy, a także rejestrować każdą scenę z wyraźnymi szczegółami. Wbudowane moduły Wi-Fi i NFC umożliwiają szybsze niż kiedykolwiek przesyłanie zdjęć za pośrednictwem urządzenia inteligentnego.

"Dzięki nowej konstrukcji i ulepszonej ergonomii, Nikon 1 J5 umożliwa przejście na wyższy poziom fotografii. Jeśli chodzi o innowacje, system Nikon 1 zawsze wyprzedzał konkurencję pod względem szybkości fotografowania. Zastosowanie rozdzielczości 4K umożliwi każdemu pasjonatowi fotografii uchwycenie sekwencji filmowych w doskonałej jakości. Każdy, kto chce poznać świat prawdziwej fotografii, korzystając przy tym z łatwego do przenoszenia aparatu z obsługą na ekranie dotykowym, przekona się, że model Nikon 1 J5 ma w tym aspekcie wiele do zaoferowania" – powiedział Jordi Brinkman, Product Manager Nikon 1 w firmie Nikon Europe.
Nowa jakość zdjęć oraz filmów
Za sprawą szerokiego zakresu czułości ISO (od 160 do 12800) oraz procesora obrazu nowej generacji EXPEED 5A o zaawansowanych możliwościach w zakresie redukcji szumów, uzyskiwane zdjęcia są wyraźne niezależnie od rodzaju fotografowanej sceny. Dzięki szybkim zdjęciom seryjnym i hybrydowemu systemowi autofokusa można uzyskać obrazy bardzo wysokiej jakości. Nikon 1 J5 pozwala rejestrować doskonały materiał wideo: od dynamicznych reportaży w rozdzielczości Full HD po kolorowe klipy w rozdzielczości 4K i płynne filmy poklatkowe.
Podsumowanie najważniejszych funkcji:
Duża i szybka matryca CMOS o rozdzielczości 20,8 mln pikseli w technologii BSI: nowy poziom jakości obrazu — od wyjątkowych zdjęć w słabym świetle po artystycznie rozmyte tła.
Doskonałość zdjęć w słabym świetle: zakres ISO 160–12 800 w trybie ręcznym i tryb Automatyczny dobór ISO. Zaawansowana redukcja szumów zapewnia wyraźniejsze zdjęcia przy wysokich czułościach.
EXPEED 5A: procesor obrazu nowej generacji, Pozwala rejestrować znakomite zdjęcia i filmy z dużą szybkością.
Prędkość fotografii: rekordowa szybkość 20 kl./s w trybie ciągłego AF, a w przypadku ostrości ustawionej na stałe na pierwszej klatce – do 60 kl./s.
Tryb Zdjęcia sportowe: natychmiastowy dostęp do trybów zdjęć seryjnych aparatu oraz wyświetlanie sekwencji dynamicznych ujęć jako grupa zdjęć.[3]
Zaawansowany hybrydowy AF: 171-polowy system AF. Wyposażony w 105 punktów autofokusa z detekcją fazową.
Efektowne filmy: nagrywanie ultraostrych filmów w rozdzielczości 4K/15p lub filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości rejestrowane podczas nagrywania filmów oraz wyświetlanie filmów HD nagranych z szybkością 120 kl./s z bardzo dużym spowolnieniem.
Filmy poklatkowe: Klipy o rozdzielczości Full HD, złożone nawet z 300 zdjęć.
Odchylany monitor dotykowy: czuły monitor LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) i rozdzielczości 1 037 000 punktów zapewnia łatwą obsługę nawet wtedy, gdy jest odchylony.
Obsługa komunikacji Wi-Fi i NFC: łatwe udostępnianie każdego zdjęcia za pośrednictwem urządzenia inteligentnego. Specjalny przycisk zapewnia bezpośredni dostęp do funkcji Wi-Fi w aparacie.[4]
Obiektyw 1 NIKKOR: zapewniający ostrość obiektyw 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM.
[1] W przybliżeniu do matryc 1/2,3 cala stosowanych w większości aparatów kompaktowych.
[2] Filmy w rozdzielczości 4K można wyświetlać na wydajnych komputerach przy użyciu platformy programowej ViewNX-i firmy Nikon oraz edytować w programie ViewNX-Movie Editor.
[3] Zdjęcia seryjne w trybie Zdjęcia sportowe/szybkie zdjęcia seryjne: zależnie od warunków fotografowania i szybkości zapisu karty pamięci buforowanie może trwać przez kilka chwil po zwolnieniu spustu migawki, a wznowienie fotografowania może być nieco opóźnione.
[4] W celu korzystania z funkcji Wi-Fi wystarczy pobrać na urządzenie inteligentne aplikację Wireless Mobile Utility. Aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać bezpłatnie z serwisu Google Play™ lub Apple App Store™, Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi firmy Google Inc.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE