Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Monitor 31MU97 LG- 4K

Monitor Digital Cinema 4K
  • ROZDZIELCZOŚĆ DIGITAL CINEMA 4K
  • PANEL IPS, PONAD 99,5% POKRYCIA PALETY BARW ADOBE RGB
  • 10-BITOWA GŁĘBIA KOLORÓW
  • REGULACJA BARW TOTAL COLOR MANAGEMENT
  • STANDARD DCP-P3 DIGITAL CINEMA COLOR

 

Monitor 31MU97 - tylko na naszym stoisku podczas targów FVF 2015

ROZDZIELCZOŚĆ DIGITAL CINEMA 4K

Monitor 31MU97 jest wyposażony w 31-calowy panel o rozdzielczości 4K (4096 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o wyjątkowej ostrości. Panel 4K (4096x2160) to rozdzielczość ponad 4-krotnie większa od FHD (1920x1080) oraz o ponad pół miliona więcej pikseli niż w panelu UHD (3840x2160). Wyświetlany obraz posiada doskonale odwzorowane szczegóły, umożliwiając wykonywanie precyzyjnych prac.

PANEL IPS Z PONAD 99,5% POKRYCIA PALETY BARW ADOBE RGB

W monitorze 31MU97 zastosowano panel IPS cechujący się 99,5% pokryciem przestrzeni barwowej Adobe RGB, a tym samymminimalizujący różnice kolorów oraz utratę barw.
Tak bogata paleta kolorów oraz zakres temperatur barwowych zapewniają pokrycie przestrzeni barwowych sRGB oraz CMYK. Dzięki temumożna łatwo retuszować zdjęcia uzyskując żywe kolory, których nie można odwzorować na innych panelach LCD, takich jak np. VA.

10-BITOWA GŁĘBIA KOLORÓW (1 MILIARD KOLORÓW)

Dzięki 10-bitowej głębi kolorów monitor pozwala na wyświetlanie 64-krotnie większej liczby odcieni niż wyświetlacze z 8-bitową głębią. Tym samym zapewnia miękkie i naturalne odwzorowanie barw bez fałszywych konturów. Wzbogacona i poszerzona paleta barw pozwala na uzyskanie naturalnego obrazu o bogatych i precyzyjnych detalach. Ponadto, płynne przejścia tonalne przekładają się na lepsze stopniowanie odcieni, umożliwiając pracę z bardziej szczegółowym obrazem.

REGULACJA BARW TOTAL COLOR MANAGEMENT

Dzięki precyzyjnym testom kalibracji kolorów, monitor 31MU97 zapewnia zgodność kalibracji programowej oraz ustawień fabrycznych, a tym samym minimalizuje różnice przestrzeni barwowej oraz odwzorowania odcieni między obrazem źródłowym, obrazem na ekranie oraz wydrukiem.

STANDARD DCP-P3 DIGITAL CINEMA COLOR

Monitor 31MU97 pozwala na montaż nagrań filmowych z pełnym odwzorowaniem barw, ponieważ jest zgodny ze standardem DCI.
Dzięki temu, kolory wyświetlane na monitorze są identyczne z widzianymi na ekranie kamery podczas filmowania. Dokładne odwzorowanie odcieni, barw, nasycenia, oraz jasności umożliwiają precyzyjną edycję oraz zapewniają pełną kontrolę podczas prostprodukcji.

OBSŁUGA DWÓCH PRZESTRZENI BARWOWYCH

Ekran monitora można podzielić na dwie połowy z różnymi przestrzeniami barwowymi. Funkcja ta pozwala na jednoczesne porównywanie wyników pracy w dwóch przestrzeniach barwowych i uwalnia od niepewności dotyczących zniekształceń kolorów oraz zachowania rozdzielczości na wydruku. Wyświetlając obok siebie obraz w przestrzeni barwowej Adobe RGB można sprawdzić, jak będzie wyglądał ostateczny wydruk, natomiast przestrzeń sRGB pozwala na sprawdzenie wyglądu ilustracji na stronach internetowych.

KILKA TRYBÓW WYŚWIETLANIA KOLORÓW

W celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb profesjonalistów, monitor 31MU97 jest wyposażony w kilka trybów wyświetlania kolorów, od podstawowych, takich jak sRGB i Czytnik, po zaawansowane: Adobe RGB, czy DCI-P3 Sim.
Ponadto, tryby kolorów, zarówno fabryczne, jak i skalibrowane zgodnie ze specyficznymi wymaganiami użytkownika, można łatwo przełączać joystickiem.

OBRACANIE EKRANU / REGULACJA WYSOKOŚCI

Dzięki możliwości obracania ekranu monitora 31MU97, zdjęcia w układzie pionowym można wyświetlać wykorzystując całą powierzchnię ekranu, bez konieczności zmniejszania lub przewijania.
Ponadto funkcja ta pozwala na obracanie obrazu o 90°, tak aby dostosować go do proporcji obszaru roboczego i zapewnić idealne warunki do pracy. Obracany ekran monitora 31MU97 zapewnia większą produktywność oraz wysoki komfort pracy.

FUNKCJE MAXXAUDIO® + GŁOŚNIKI 5 W

Dwa wbudowane głośniki 5 W w połączeniu z funkcjami MAXXAUDIO® sprawiają, że do monitora nie trzeba podłączać oddzielnych głośników wysokiej klasy. Monitor 31MU97 współpracuje z funkcjami MAXXAUDIO®, dzięki czemu podczas oglądania lub edytowania treści o rozdzielczości 4K umożliwia odtwarzanie żywego i wyraźnego dźwięku z czystymi tonami wysokim oraz niskimi.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE