Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

LUMIX GH5S najlepszym aparatem targów CES 2018 według portalu Videomaker

Aparat Panasonic DC-GH5 S

Po miesiącach plotek i spekulacji pojawiających się w internecie Panasonic wreszcie pokazał swojego z niecierpliwością oczekiwanego następcę aparatu GH5 – GH5S, debiutując z nim dokładnie w pierwszą rocznicę ogłoszenia modelu GH5. GH5 spełnił pokładane w nim wysokie oczekiwania, więc z ekscytacją czekamy na jego następcę, szczególnie że Panasonic obiecał wiele nowych cech, takich jak nowy sensor Digital MOS wielkości 10.2 megapiksela, który ma jeszcze bardziej ulepszyć już i tak nieprzeciętny aparat.

Przy pomocy tego sensora, w połączeniu z technologią Dual Native ISO Technology i Venus Engine 10, hybrydowy bezlusterkowiec GH5S ma na celu poprawić jeden z problemów aparatu GH5: działanie przy niskim oświetleniu. Sprawdzając GH5, zobaczyć można było szumy przy ISO 800 i każdy materiał video kręcony powyżej ISO 64 000 nie dał się już poprawić w postprodukcji. Jednak w GH5S Panasonic obiecuje lepsze działanie przy słabym oświetleniu przy wyższych wartościach ISO, a nawet idzie dalej i mówi, że video filmowcy ‘nie musza się już martwić o szumy’ przy wyższych wartościach ISO, ponieważ technologia Dual Native ISO Technology w tym aparacie ma tłumić zakłócenia przy każdym poziomie oświetlenia. Jego przetwornik ma również być o wiele bardziej czuły niż ten w GH5, co pozwala na wykrycie luminancji -5EV za pomocą funkcji Low Light AF.

Aparat Panasonic DC-GH5 S

 

Jeśli chodzi o dalsze szczegóły dotyczące przetwornika aparatu GH5S, to jest on typu wieloaspektowego, o którym Panasonic mówi, że ma „wystarczający margines by realizować to samo pole widzenia“ w formatach 4:3, 17:9, 16:9 i 3:2. Przetwornik ten ma również umożliwiać robienie zdjęć w 14-bitowym formacie RAW. Zarówno fotografowie jak i video filmowcy powinni móc mieć to samo pole widzenia po przekątnej we wszystkich formatach obrazu dzięki funkcji True ‘Multi-Aspect Ratio’ Function, która pozwoli użytkownikom – jak mówi Panasonic – przechodzić między różnymi formatami obrazu dla osiągnięcia lepszej dokładności w swoich obiektywach i sprawi, że praca producentów i edytorów będzie o wiele łatwiejsza.

GH5S ma być pierwszym na świecie bezlusterkowcem, który oferuje nagrywanie video w 4K 60p w rozdzielczości Cinema 4K – to duży krok naprzód.

Tak jak w GH5, w GH5S nie będzie żadnego ograniczenia czasowego w nagrywaniu w FullHD ani w 4K. GH5S ma również oferować tryb nagrywania przy niskiej szybkości bitów (4K HEVC dla HLG) oraz spełniać standardy dla video 4K HDR z trybem HLG w Photo Style.

Aparat Panasonic DC-GH5 S

Jeśli chodzi o slow motion, Panasonic twierdzi, że GH5S nagrywa video w 4K przy szybkości 60 klatek na sekundę, przy maksymalnej szybkości 2.5x slow-mo oraz w FHD przy 240 klatkach na sekundę, przy maksimum 10x slow-mo. Aparat pozwoli również użytkownikom na filmowanie typu time-lapse.

Dodatkowo GH5S będzie kompatybilny z Time Code In i Out, co jest niezbędne dla każdego ustawienia filmowania wielokamerowego.

Wydaje się, że GH5S może być jeszcze lepszy od już nieprzeciętnego GH5. Chociaż jego cena (tylko za body) jest wyższa niż cena GH5, GH5S oferuje lepsze działanie w obszarach takich jak filmowanie przy niskim oświetleniu oraz powinna zadowolić zarówno video filmowców jak i fotografów kilkoma nowymi funkcjami.

Data wypuszczenia aparatu GH5 przewidziana jest na koniec stycznia 2018 roku.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE