Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

KROK MILOWY W HISTORII MODELU NIKKOR — 95 MILIONÓW WYPRODUKOWANYCH OBIEKTYWÓW

Firma Nikon poinformowała, że całkowita produkcja obiektywów NIKKOR¹ do aparatów cyfrowych Nikon z wymiennym obiektywem osiągnęła 95 milionów sztuk.

Szeroka oferta firmy obejmuje ponad 90 typów obiektywów, w tym wymienne obiektywy do zaawansowanych aparatów bezlusterkowych Nikon 1 z wymienną optyką oraz nowe ekscytujące modele. Już wcześniej w tym roku firma Nikon poinformowała, że model AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR — teleobiektyw o stałej ogniskowej był pierwszym obiektywem NIKKOR z soczewką Fresnela, co czyniło go najlżejszym w swojej klasie.² Do osiągnięcia przez firmę Nikon rekordowego nakładu produkcyjnego przyczyniły się dwa nowe superteleobiektywy wyposażone w najlżejsze obudowy w swojej klasie³ — AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR oraz AF-S NIKKOR 600mm f/4E FL ED VR. Produkcję podbił również doskonały, charakteryzujący się ultrakompaktową obudową obiektyw AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2,8-4E ED VR formatu DX.
Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe, stwierdził: „Produkcja wysokiej jakości obiektywów jest silną tradycją firmy Nikon. Oferta modeli NIKKOR stanowi połączenie najlepszych technologii optycznych z tymi opracowanymi przez firmę Nikkon na przestrzeni długiego i pełnego sukcesów istnienia firmy.”
Oczywiście modele NIKKOR korzystają z najnowszych innowacji firmy Nikon, w tym z uznanej na całym świecie, zapewniającej wysoką wytrzymałość powłoki nanokrystalicznej i doskonałego systemu redukcji drgań. Dzięki zastosowaniu soczewki Fresnela, zapewniającej niezrównaną korekcję aberracji chromatycznej, obiektywy NIKKOR są mniejsze i lżejsze, a soczewki z fluorytu gwarantują rewelacyjną kompensację aberracji chromatycznej przy bardziej kompaktowym rozmiarze teleobiektywu. Powłoki fluorytowe skutecznie przeciwdziałają osadzaniu się wielu typów zabrudzeń, takich jak kurz, brud, woda, oleje i tłuszcz.
Informacje o marce NIKKOR

NIKKOR to marka obiektywów fotograficznych firmy Nikon. Nazwę NIKKOR utworzono przez dodanie litery „r”, co było częstą praktyką przy nazywaniu obiektywów fotograficznych w tamtych czasach, do słowa „Nikko”, które powstało po przetranskrybowaniu na alfabet łaciński skrótu pierwotnej nazwy firmy — Nippon Kogaku K.K.

Gama obiektywów Nikon do aparatów z wymiennym obiektywem obejmuje obecnie ponad 90 typów, w tym obiektywy szerokokątne, superteleobiektywy, obiektywy typu „rybie oko”, obiektywy z zoomem, mikroobiektywy, wielozadaniowe obiektywy PC-E oraz obiektywy 1 NIKKOR do zaawansowanych aparatów z wymiennym obiektywem.

Firma Nikon promuje markę NIKKOR w różny sposób i w wielu zastosowaniach. Do działań promocyjnych należy umieszczanie materiałów wideo na globalnej stronie marki „NIKKOR.com”, jak również tworzenie i udostępnienie aplikacji na tablety NIKKOR & ACC zawierającej informacje na temat obiektywów i akcesoriów NIKKOR.

¹ Wymienne obiektywy do lustrzanek firmy Nikon i zaawansowanych aparatów Nikon 1 z wymiennym obiektywem² Wśród obiektywów o stałej długości ogniskowej 300 mm z autofokusem kompatybilnych z lustrzankami cyfrowymi formatu FX i dostępnych zgodnie z informacją z 6 stycznia 2015 roku. Informacja oparta na badaniach firmy Nikon³ AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR: Wśród obiektywów o stałej długości ogniskowej 500 mm z autofokusem o maksymalnym otworze względnym f/4 kompatybilnych z lustrzankami cyfrowymi wyposażonymi w pełnowymiarową matrycę i dostępnych zgodnie z informacją z dnia 2 lipca 2015 roku.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE