Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Koncert Petera Gabriela „Back to Front" w standardzie 4K

Wspaniały nowy koncert Petera Gabriela „Back to Front", nakręcony i wyemitowany w standardzie 4K firmy Sony, daje europejskiej widowni szansę na obejrzenie jednego z najbardziej innowacyjnych muzyków świata w niezapomnianym występie na żywo – w dorównującej mu klasą jakości obrazu.

Koncert Petera Gabriela „Back to Front
Zarejestrowany i wyemitowany w standardzie 4K
Od sceny koncertowej po ekranizację – standard 4K firmy Sony odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu kinowej ekranizacji wspaniałego nowego koncertu Petera Gabriela.

„Back to Front" będzie mieć swój kinowy debiut 11 lutego podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Zamknięty pokaz przedpremierowy z udziałem Petera Gabriela przewiduje projekcję filmu w standardzie 4K firmy Sony przez operatora multipleksu CinemaxX. Jako jedna z głównych europejskich sieci kinowych CinemaxX niedawno zakończył swoją cyfrową migrację, instalując projektory Sony w 285 salach kinowych z ekranami 4K w 33 kinach na terenie Niemiec i Danii. 

Film „Back to Front", nakręcony przez laureata nagrody BAFTA, reżysera Hamisha Hamiltona, pozwala widzom zająć miejsca w pierwszym rzędzie przed jednym z najbardziej innowacyjnych artystów świata. Do rejestracji trwającego przez dwie noce występu w londyńskiej hali O2 Arena, w październiku 2013 r., wykorzystano łącznie dziesięć kamerPMW-F55 Super 35 mm 4K firmy Sony. Pełne szczegółów treści wizualne w standardzie 4K, o czterokrotnie większej rozdzielczości w porównaniu ze standardem Full HD, zostały uzupełnione dźwiękiem przestrzennym 5.1. Prezentacja tego materiału w standardzie 4K zapewnia niezwykłe doznania dla zmysłów. Każdy piksel na ekranie wiernie odtwarza to, co widzieli widownia i reżyser na scenie podczas występu na żywo. Koncert był okazją do ponownego spotkania Petera Gabriela ze swoim zespołem z 1986 r. – w 25 rocznicę wydania przełomowego albumu „So”.Znalazły się na nim takie klasyczne przeboje, jak „Solsbury Hill”, „Digging in the Dirt”, „Sledgehammer”, „Mercy Street” czy „Don’t Give Up”.

Urzeczywistnienie unikalnej wizji artystycznej

 

„To jeden z najlepszych przykładów organizacji pracy opartej wyłącznie na standardzie 4K, która przenosi kreatywną wizję artysty z oryginalnego występu na ekran kinowy” – mówi David Bush, dyrektor ds. marketingu, Sony Europe. 

„W ciągu całej swojej kariery Peter Gabriel zwracał dużą uwagę na wizualną prezentację swojej pracy. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tym wspaniałym projekcie, który prezentuje jeden z najbardziej podziwianych, wyjątkowych i nowatorskich talentów w nieznanej dotąd odsłonie”. 

Po debiucie w Berlinie 97-minutowy film będzie mieć swoją premierę w Wielkiej Brytanii, w multipleksach Cineworld, Odeon, Vue, Showcase i innych niezależnych kinach, w czwartek, 20 marca 2014 r. Kolejne projekcje rozpoczną się od niedzieli, 23 marca 2014 r. (Projekcje w standardzie 4K będą miały miejsce wyłącznie w wybranych kinach – należy sprawdzić ich lokalizację). Bardziej szczegółowe informacje są dostępne na stroniewww.petergabrielbacktofront.com.

Informacje o firmie Eagle Rock

 

Prawa do filmu „Back to Front” w wersji przeznaczonej na zestawy kina domowego (oraz prawa pokrewne) są własnością Eagle Rock Entertainment – międzynarodowej firmy produkcyjnej i dystrybucyjnej, działającej w branży audiowizualnych programów rozrywkowych. Firma Eagle Rock Entertainment współpracuje bezpośrednio z artystami, tworząc najwyższej jakości materiały filmowe, programy rozrywkowe i koncerty muzyczne.

Informacje o firmie More2Screen

Właścicielem praw kinowych do filmu „Back to Front” jest firma More2Screen – czołowy dystrybutor kinowych produkcji dokumentalnych z ponad 7-letnim doświadczeniem w dystrybucji materiałów prezentujących światowej klasy przedstawienia operowe i baletowe, koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne i wydarzenia specjalne. Firma współpracuje z 4000 kin w ponad 50 krajach i ma na swoim koncie 35 transmisji na żywo i ponad 100 zarejestrowanych produkcji, w tym również na żywo w standardzie 3D.

 

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE