Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Kompaktowa i wszechstronna kamera Canon ME200S-SH

Canon prezentuje ME200S-SH, funkcjonalną kamerę o kompaktowej konstrukcji, wyposażoną w usprawniony system autofokusa Dual Pixel CMOS. Została stworzona z myślą o szerokiej gamie zastosowań: od produkcji telewizyjnych przez kinowe, po dokumentalne nagrania dzikiej przyrody. Kamera ME200S-SH pozwala rejestrować profesjonalne filmy w jakości Full HD w słabych warunkach oświetleniowych. Najnowszy model łączy najlepsze rozwiązania znane z serii Cinema EOS oraz elastyczność i funkcjonalność modelu ME20F-SH.


Ogromne możliwości
Nowa kamera została wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS (format 35 mm) o rozdzielczości 8,29 MP, która cechuje się znakomitą jakością obrazu, charakterystyczną dla rozwiązań Cinema EOS. Zastosowane technologie sprawiają, że użytkownik otrzymuje perfekcyjnie czysty i ostry obraz Full HD. Kamera ME200S-SH ogranicza rozmycie obrazu spowodowane przez ruch i umożliwia nagrywanie z prędkością 50p/59,94p, co pozwala rejestrować obraz w zwolnionym tempie, dając ogromne możliwości rejestrowania dynamicznych wydarzeń np. sportowych czy w systemach monitoringu.

Kamera wspiera system Canon Log, który obsługuje szeroki 12-stopniowym zakres dynamiczny. Dzięki temu pozwala uchwycić wyraźne szczegóły zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach. Dodatkowym atutem nagrań w trybie Canon Log jest zgodność i łatwość montażu z materiałami rejestrowanymi na kamerach wyposażonych w tę technologię (np. EOS C100 Mark II, EOS C300 Mark II). ME200S-SH posiada także szeroki zakres dynamiczny (WDR; Wide Dynamic Range), umożliwiający wykorzystanie nagrania bezpośrednio z kamery bez konieczności kolor-korekcji, co przyspiesza proces postprodukcji.
Najnowszy model ME200S-SH posiada mocowanie EF z funkcją Cinema Lock, dzięki czemu obsługuje wiele zgodnych obiektywów Canon, w tym modele zmiennoogniskowe, stałoogniskowe i wybrane obiektywy Canon z serwomechanizmem. Z kamerą doskonale współpracuje, także zaprezentowany dziś, nowy obiektyw CN-E 18-80mm T4.4 L IS KAS S, który charakteryzuje się niewielką wagą, kompaktową konstrukcją i możliwością zdalnej kontroli zoomu oraz ostrości za pomocą pilota Canon RC-V100.
Pełna kontrola
Płynny, szybki i bezproblemowy system śledzenia punktu ostrości Dual Pixel CMOS Autofocus (DAF) to wysokowydajna technologia Canon, która pozwala użytkownikom uchwycić obraz z zachowaniem ostrości obiektu także podczas dynamicznych scen, takich jak wydarzenia sportowe czy ujęcia dzikiej przyrody. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania niestandardowych trybów obrazu, z których można korzystać natychmiast po włączeniu kamery.

Doskonała jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych
Szeroki zakres czułości ISO 320-204800 sprawia, że kamera ME200S-SH potrafi rejestrować wysokiej jakości nagrania w trudnych warunkach oświetleniowych, przez co sprawdzi się zarówno na arenach sportowych, jak i podczas dokumentowania dzikiej przyrody. Z kolei użycie wbudowanego filtra podczerwieni rozszerza możliwości kamery o uchwycenie wysokiej jakości obrazu także po zmierzchu.
Dostosowana do niewielkich przestrzeni
Łącząc profesjonalne funkcje obrazowania w kompaktowej obudowie, ME200S-SH wykorzystuje rozwiązania konstrukcyjne znane z modelu ME20F-SH. Niewielkie rozmiary kamery pozwalają zamontować ją niemal w każdym miejscu: na stadionie, w samochodzie, a nawet na dronie. To niezwykle mobilne i niewielkie urządzenie doskonale sprawdza się także w małych przestrzeniach, a dodatkowa opcja zdalnego sterowania daje ogromną swobodę i rozszerza zastosowania kamery o nagrywanie w miejscach trudno dostępnych dla człowieka.
Rozbudowane opcje połączeń
Dzięki możliwościom podłączenia kamery do urządzeń zewnętrznych, ME200D-SH łatwo dostosowuje się do istniejącego środowiska pracy. Wyjście HDMI oraz złącza 3G/HD-SDI pozwalają na podłączenie kamery do monitora czy dodatkowych urządzeń rejestrujących. Dzięki dodatkowym gniazdom istnieje także możliwość podłączenia urządzeń do zdalnego sterowania, np. pilota Canon RC-V100.
ME200S-SH kluczowe cechy:

  • Wysokiej jakości nagrania Full HD
  • Znakomita praca w bardzo słabym oświetleniu
  • Zaawansowane opcje autofokusa i ustawień obrazu
  • Możliwość zdalnego sterowania kamerą
  • Łatwa konfiguracja

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE