Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Kolejny filmowy aparat 4K Fujifilm X-T2

Fujifilm prezentuje najnowszy bezlusterkowy aparat Fujifilm X-T2, który gwarantuje wyjątkową jakość obrazu, wykorzystując 80-letnie doświadczenie firmy w reprodukcji koloru, zaawansowane funkcje autofocusa oraz umożliwia filmowanie w trybie wysokiej rozdzielczości 4K.

7 lipca 2016

Korporacja FUJIFILM (Prezes: Kenji Sukeno) poinformowała, że we wrześniu 2016 wprowadzony zostanie model FUJIFILM X-T2 - najnowszy bezlusterkowy cyfrowy aparat fotograficzny japońskiego producenta, który wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu i wygodę obsługi, zachowując jednocześnie design nawiązujący do tradycyjnych aparatów fotograficznych.
Aparat X-T2 łączy matrycę i procesor przetwarzania obrazu opracowane przez Fujifilm z gamą jasnych i ostrych obiektywów FUJINON, oferując tym samym doskonałą rozdzielczość obrazu. Technologia odwzorowania barw Fujifilm, tworzona od ponad 80 lat, dostarcza doskonałej jakości obrazy. Aparat wiernie rejestruje fakturę powierzchni przedmiotów dając poczucie ich trójwymiarowości.
Kompaktowy i lekki korpus aparatu X-T2 jest także odporny na kurz i zachlapania oraz może działać w niskich temperaturach do -10°C. Sprawność autofocusa aparatu oraz celownika została istotnie poprawiona, dzięki czemu model jest przystosowany do fotografowania poruszających się obiektów, nawet w trudnych warunkach. Sprawdzi się doskonale w fotografii sportowej czy zdjęciach dzikiej przyrody, czyli tych dziedzinach, których fotografowanie nie było dotąd uważane za mocną stronę aparatów bezlusterkowych.
Jako pierwszy z aparatów serii X, model X-T2 obsługuje zapis video 4K. Tryby Symulacji filmu światłoczułego stosowane do zdjęć mogą być także wykorzystywane przy filmowaniu, dzięki czemu uzyskamy wysokiej jakości materiał filmowy.
Design aparatu X-T2 wzorowany jest na „stylu aparatów z centralnym celownikiem”, jaki ucieleśniał model X-T1, który zyskał popularność od chwili wprowadzenia w 2014. Stabilna sprawdzona forma i proporcje sprawiają, że aparat ma poręczne wymiary z ergonomicznie rozmieszczonymi pokrętłami, które znajdują się dokładnie tam, gdzie są potrzebne dla wygodnej, intuicyjnej obsługi. Gdy dołączymy opcjonalny uchwyt, aparat X-T2 zapewni odpowiednie wyważenie sprzętu, szczególnie istotne przy fotografowaniu teleobiektywami. Najnowszy bezlusterkowiec posiada duży wizjer o współczynniku powiększenia 0.77.
Z aparatem współpracuje pełna gama 22 obiektywów FUJINON, które pokrywają cały zakres ogniskowych od szerokokątnych aż po długie teleobiektywy. Konstrukcja kompaktowych i lekkich obiektywów jest optymalizowana do współpracy z matrycami APS-C. Obiektywy charakteryzują się dużym maksymalnym otworem przysłony oraz wydajną stabilizacją obrazu, spełniając tym samym zróżnicowane wymagania fotografów.
Aparat X-T2 staje się flagowym modelem serii X na równi z FUJIFILM X-Pro2, jedynym na świecie dalmierzowym aparatem z hybrydowym celownikiem typu Multi, który miał swoją premierę w styczniu tego roku. Te dwa modele zapewniają niezrównaną jakość działania na różnych polach zastosowań. Aparat X-T2 wyróżnia się w fotografii portretowej, zdjęciach przyrody oraz fotografii sportowej, natomiast X-Pro2 jest idealny do zdjęć sytuacyjnych i dyskretnej fotografii reportażowej.

<Najistotniejsze cechy i funkcje aparatu X-T2>
1 Odwzorowanie kolorów oraz pełna gradacja odcieni
Aparat X-T2 dysponuje 24.3 megapiksleową matrycą X-TransTM CMOS III*1 formatu APS-C, do której nie zastosowano filtra dolnoprzepustowego, co sprawia, że jest to najlepsze rozwiązanie w historii serii X.
Z matrycą współpracuje szybki i wydajny procesor, który zapewnia wyjątkową reprodukcję kolorów i gradację odcieni zarówno na zdjęciach jak i filmach. Obraz charakteryzuje się niskim poziomem szumu także w przypadku wysokich czułości ISO. Tryby Symulacji Filmu Światłoczułego, stanowiące wyraz filozofii Fujifilm w zakresie reprodukcji koloru, która rozwijała sie przez ponad 80 lat badań firmy nad filmami światłoczułymi.
Funkcje filmowania aparatu X-T2 obsługują zapis obrazu wideo w standardzie 4K, a funkcja ta została wprowadzona po raz pierwszy w aparatach serii X. Wykorzystywane jest przy tym niemal 1.8x więcej informacji potrzebnych do stworzenia pliku wideo 4K (3840x2160), co przekłada się na wspaniałą jakość obrazu.
2 Szybkie czasy reakcji, aby uchwycić decydujący moment w każdej sytuacji
Podstawowa specyfikacja związana z czasem reakcji została maksymalnie poprawiona, aby aparat działał stosownie do wysokich wymagań fotografa.
Szybkie i wydajne przetwarzanie oraz zastosowanie udoskonalonych algorytmów znacznie wzmocniło podstawową sprawność autofokusa, poprawiając ustawianie ostrości na jasne obiekty o małym kontraście  oraz obiekty o drobnej i delikatnej fakturze, jak choćby pióra ptaków czy sierść zwierząt, co wcześniej nie było mocną stroną AF opartego na detekcji fazowej.
Aparat X-T2 dysponuje także indywidualnymi ustawieniami AF-C zapewniającymi jeszcze większą precyzję w śledzeniu poruszających się obiektów. Ustawienia można dostosować do własnych potrzeb, aby zoptymalizować charakterystykę pracy AF stosownie do rodzaju ruchu i przemieszczania się fotografowanych motywów.
Elektroniczny celownik, wykorzystywany do ciągłego śledzenia poruszającego się obiektu, może odświeżać obraz z częstotliwością do100 klatek na sekundę utrzymując powiększenie obrazu wynoszące 0.77x i zapewniając minimalne opóźnienie wyświetlania obrazu na poziomie 0.005 sekundy.  Czas zaczernienia obrazu w celowniku, czyli moment, w którym oglądany na żywo obraz znika na moment, gdy aparat odczytuje dane obrazu z matrycy, został zredukowany o ponad połowę, co pozwala przy zdjęciach seryjnych z Live View na fotografowanie z prędkością do 5 klatek na sekundę (fps), zamiast 3fps w poprzednich modelach. Stanowi to lepszą niż dotąd opcję śledzenia poruszających się obiektów.
3  Doskonale wyważony, kompaktowy, lekki i mocny korpus mieszczący w sobie matrycę formatu APS-C
Kompaktowy i lekki korpus aparatu X-T2 ważący zaledwie 507g (łącznie z kartą pamięci i baterią) jest odporny na kurz i zachlapania i z powodzeniem działa w niskich temperaturach do -10°C. Zastosowanie matrycy rozmiaru APS-C oznacza, że do korpusu można stosować bardziej kompaktowe i lżejsze obiektywy, potrzebna więc będzie znacznie mniejsza torba fotograficzna, by pomieścić sprzęt do każdego rodzaju fotografii.
Dołączając do aparatu pionowy uchwyt zasilający (VPB-XT2) można wykonać na jednym komplecie baterii do 1000 zdjęć.
4  Praktyczna konstrukcja nawiązująca do walorów obsługi tradycyjnych aparatów fotograficznych
Mechaniczne pokrętła zapewniają intuicyjną obsługę wszystkich podstawowych ustawień aparatu, łącznie z czasami migawki, czułością ISO, korekcją ekspozycji, trybami przesuwu kadrów oraz trybami pomiaru. Dzięki temu, ustawienia można zmieniać natychmiast, nawet jeśli aparat jest wyłączony, a sprzęt zawsze będzie gotowy na wykonanie kolejnego zdjęcia. Na tylnym panelu korpusu aparatu umieszczona została Dźwignia Ostrości (joystick). Można przesuwać ją w górę / w dół, w lewo / w prawo oraz ukośnie, aby szybko zmienić obszar ostrości zapewniając precyzyjne ustawienie ostrości na zdjęciu.  Tylny ekran LCD jest nachylany w trzech kierunkach, rozwiązanie wprowadzone po raz pierwszy w modelach serii X, dzięki czemu można odchylać go w górę i w dół, zarówno przy poziomym, jak i pionowym trzymaniu aparatu. Ekran, nawet po nachyleniu jest usytuowany w osi optycznej obiektywu, co ułatwia kadrowanie ujęć od dołu i od góry. Po złożeniu ekran jest wyrównany z linią korpusu zapewniając zwartość konstrukcji.
5  Współpraca z atrakcyjną gamą optyki i doskonałe dostosowanie do obiektywów premium zoom Fujinon
Wśród gamy obiektywów FUJINON znajdują się też obiektywy zoom z czerwonym oznaczeniem (Red Badge), modele XF16-55mmF2.8 R LM WR, XF50-140mm F2.8 R LM OIS WR oraz  XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR, które doskonale pasują do modelu X-T2. Dodatkowy pionowy uchwyt zasilający, który można dołączyć do korpusu, zapewnia bardziej pewne i wygodne trzymanie aparatu, a jednocześnie udostępnia dodatkowe funkcje obejmujące szybsze działanie AF oraz wyższą prędkość wykonywania zdjęć seryjnych.

*1 X-Trans jest znakiem handlowym oraz zarejestrowanym znakiem handlowym Fujifilm


1.Cechy produktu
(1)   Aparat łączący matrycę obrazu charakteryzującą się najwyższą rozdzielczością w serii X, szybki procesor przetwarzania obrazu “X-Processor Pro” oraz technologie tworzenia kolorowego obrazu opracowywane przez ponad 80 lat produkcji filmów światłoczułych, by zapewnić najwyższą jakość fotograficznego i filmowego obrazu
Aparat X-T2 dysponuje 24.3MP matrycą światłoczułą Fujifilm X-TransTM CMOS III APS-C.  Zastosowany w niej losowy układ pikseli redukuje efekt mory oraz fałszywych barw i nie wymaga stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. Wyeliminowanie filtra dolnoprzepustowego, który przyczynia się też do spadku rozdzielczości obrazu, sprawia, że można w pełni wykorzystać faktyczne możliwości obiektywów FUJINON. Ponadto, stosując szybki i wydajny procesor obrazu “X-Processor Pro,” aparat X-T2 zapewnia jakość obrazu porównywalną z efektami uzyskiwanymi w aparatach z większymi matrycami oraz o większej liczbie pikseli, a przy tym obsługuje zapis wideo w formacie 4K.
Opracowane przez Fujifilm technologie obrazu, wykorzystujące dziedzictwo filmów światłoczułych, pomagają w odwzorowaniu ciepłych tonacji skóry, błękitu nieba czy też bogatej zieleni listowia  zachowując piękno i subtelność naturalnej kolorystyki.
Funkcja Symulacji filmu światłoczułego dysponuje teraz opcją ACROS. Wykorzystując zaawansowane możliwości przetwarzania procesora X-Processor Pro tryb ten oferuje płynną gradację odcieni, głęboką czerń i piękne odwzorowanie faktury powierzchni tworząc monochromatyczne obrazy, które znacznie przewyższają walory wcześniejszego trybu monochromatycznego.
Aparat X-T2 dysponuje też funkcją Efektu Ziarna, która odwzorowuje określony poziom ziarna obrazu  niczym na zdjęciach wykonywanych aparatami tradycyjnymi. Funkcja ta udostępnia opcje “Strong” oraz “Weak” i może być łączona z dowolnym trybem symulacji filmu światłoczułego. Można dzięki temu z łatwością uzyskiwać efekty znane z filmów światłoczułych, które uwidocznią się zwłaszcza na odbitkach.
Niezależnie od tego, że liczba pikseli jest 1.5-raza większa niż w modelu X-T1, nowa matryca i udoskonalone technologie przetwarzania sygnału jeszcze lepiej niż w poprzednich modelach kontrolują szum cyfrowy.  Poprawiona czułość ISO sięga obecnie do ISO12800, wartości, która w modelu X-T1, była dostępna jedynie w rozszerzonym zakresie, a obecnie stanowi standardową opcję. Nawet przy ultra wysokich czułościach ISO, aparat zapewnia niski poziom szumu, odwzorowanie intensywnej czerni i płynnych przejść tonalnych, rejestrując piękny obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

(2) Po raz pierwszy w serii X obsługa filmowania 4K
Aby zapewnić doskonałą jakość obrazu z niskim poziomem mory czy innych artefaktów aparat przetwarza około 1.8-raza więcej informacji niż potrzeba do stworzenia materiału wideo 4K (3840x2160) bądź też 2.4-raza więcej niż wymaga filmowanie full HD (1920x1080). Model X-T2 obsługuje rejestrowanie wysokiej częstotliwości bitów do 100Mbps przy filmowaniu 4K oraz full HD, co przekłada się na wysoką rozdzielczość materiału filmowego z minimalnym poziomem artefaktów wynikających z kompresji.
Tryby Symulacji filmu światłoczułego, popularne w przypadku zdjęć, mogą być także stosowane do materiału filmowego. Na przykład, możesz skorzystać z opcji “Classic Chrome”, aby nadać filmowi charakter dokumentalny z przytłumioną kolorystyką i bogatą tonacją, czy też opcji “ACROS”, by stworzyć wspaniały monochromatyczny materiał filmowy o płynnej gradacji odcieni i intensywnym odwzorowaniu czerni. W celu zapewnienia wszechstronnej fotograficznej ekspresji dostępnych jest dziewięć różnych trybów.
Materiał filmowy zarejestrowany z trybem symulacji filmu światłoczułego można jeszcze dopracować sięgając po opcje “Jasnej tonacji,” “Ciemnej tonacji”, regulacji “Koloru” oraz “Ostrości”.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie osób zajmujących się filmowaniem, aparat X-T2 obsługuje wyjście sygnału "Clean HDMI" przy filmowaniu 4K, a także oferuje opcję “F-Log”, która wykorzystuje szeroki zakres dynamiczny matrycy, aby zarejestrować szerszą gamę kolorystyczną materiału filmowego ułatwiając cykl produkcyjny nagrań wideo.

(3) Szybki czas reakcji, by uchwycić decydujący moment w przypadku różnorodnych scen
Podstawowa specyfikacja aparatu X-T2 w zakresie czasów reakcji została znacznie poprawiona. Czas uruchamiania wynosi 0.3 sekundy, interwał pomiędzy zdjęciami 0.17 sekundy*2 a czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki 0.045 sekundy*2, co sprawia, że aparat działa stosownie do oczekiwań fotografa.
1. Udoskonalona podstawowa sprawność działania AF
Liczba punktów ostrości została istotnie zwiększona z 49 w poprzednim modelu do 91 obecnie (a nawet do 325 punktów).  Około 40% obszaru obrazu (centralny obszar zawierający 49 punktów ostrości) pokryte jest pikselami AF detekcji fazowej, zapewniające szybkie i precyzyjne działanie AF opartego o detekcję fazową, jakie jest wykorzystywane przy fotografowaniu różnorodnych motywów.
Możliwość szybkiego przetwarzania danych oraz zastosowanie udoskonalonych algorytmów sprawia, że aparat może częściej adaptować ustawienie ostrości w trybie Live View, co zapewnia wyższą precyzję pre-AF, czyli wyprzedzającego AF.
Aparat X-T2 udoskonalone działanie autofocusa przy ustawianiu ostrości na jasne punkty, przedmioty o niskim kontraście oraz przedmioty o subtelnej i delikatnej fakturze, jak choćby pióra ptaków czy sierść zwierząt, co wcześniej nie było mocną stroną AF opartego na detekcji fazowej.
Sprawność AF opartego na detekcji kontrastu, obejmuje on około 85% obszaru obrazu, także została poprawiona. Prędkość odczytu danych podwoiła się w porównaniu z poprzednimi modelami, co zapewnia szybsze i bardziej precyzyjne działanie autofocusa. Dokładne ustawianie ostrości można uzyskać nawet w słabych warunkach oświetleniowych na poziomie -3EV.


2. Ustawienia własne AF-C
・Algorytm AF-C został znacznie poprawiony, by w trybie AF-C uzyskiwać jeszcze wyższą precyzję śledzenia ostrością poruszających się obiektów.  W zależności od rodzaju ruchu, można wybrać indywidualne ustawienia odnoszące się do “Czułości śledzenia”, “Czułości szybkości śledzenia” oraz “Przełączania obszaru strefy”, bądź też można wybierać spośród pięciu zaprogramowanych ustawień, które obejmują określone wartości wspomnianych tu parametrów.

*2 W przypadku korzystania z trybu Boost gdy używany jest Pionowy Uchwyt Zasilający

  3.  Elektroniczny celownik, który został dopracowany, by śledzić poruszające się obiekty
Organiczny elektroniczny celownik aparatu X-T2 o rozdzielczości 2.36-miliona punktów charakteryzuje się współczynnikiem powiększenia 0.77x oraz czasem opóźnienia w wyświetlaniu obrazu wynoszącym zaledwie 0.005 sekundy. Przy maksymalnej jasności, podwojonej względem poprzednich modeli, celownik oferuje też funkcję Automatycznej Regulacji Jasności dzięki czemu obraz będzie dobrze widoczny, nawet gdy aparat jest skierowany pod silne światło. Poprawiona została rozdzielczość w trybie Live View i wyeliminowano morę i fałszywe barwy, aby zapewnić większą precyzję przy ustawianiu ostrości.
Elektroniczny celownik (EVF) odświeża obraz z częstotliwością 60 klatek na sekundę, a nawet 100 klatek w trybie Boost, co przyczynia się do płynnego wyświetlania obiektów w ruchu. Ruchomy obiekt może być wyświetlany bez żadnych przerw. Wysoka częstotliwość odświeżania obrazu jest utrzymywana nawet przy słabych warunkach oświetleniowych, co ułatwia kadrowanie podczas fotografowania nocą.
Czas zaczernienia obrazu w celowniku X-T2 jest o połowę krótszy niż w modelu X-T1. Uzyskano to dzięki równoległemu przetwarzaniu obrazu wyświetlanego na żywo i szybszemu ładowaniu migawki.  Umożliwiono w ten sposób fotografowanie z Live View z prędkością 5 kadrów na sekundę, dając użytkownikom możliwość wygodnego śledzenia szybko poruszających się obiektów.

(4) Optymalnie wyważony, kompaktowy, lekki i mocny korpus
Korpus aparatu X-T2 jest w całości wykonany ze stopu magnezu, dzięki czemu jest on nie tylko kompaktowy i lekki, lecz także niezwykle wytrzymały i mocny. Korpus został uszczelniony w 63 punktach, by zapewnić wysoki poziom odporności na kurz i wilgoć, co w połączeniu z możliwością obsługi aparatu w niskich temperaturach do -10°C sprawia, że otrzymujemy sprzęt, z którego można w pełni korzystać w zróżnicowanych warunkach terenowych i pogodowych. Podobne uszczelnienia zastosowano w odpornych na kurz i zachlapania obiektywach, jak również w pionowym uchwycie zasilającym, dzięki czemu cały system wyróżnia się odpornością na niekorzystne warunki pogodowe.

(5) Dodatkowe zwiększenie sprawności działania przy zastosowaniu Pionowego Uchwytu zasilającego (VPB-XT2)
W tym samym czasie co aparat zaprezentowany zostanie Pionowy Uchwyt Zasilający (VPB-XT2), który stanowi opcjonalne akcesorium. Jest on odporny na kurz i zachlapania oraz może działać w niskich temperaturach do -10°C. Uchwyt mieści dwie baterie, co sprawia, że cały system jest zasilany trzema bateriami, łącznie z tą w aparacie, i można w ten sposób na jednym komplecie ogniw wykonać około 1,000 zdjęć (Tryb Normal). W trybie Boost, kilka baterii działa ze sobą jednocześnie zwiększając sprawność i wydajność aparatu w zakresie zdjęć seryjnych, interwału pomiędzy zdjęciami, czasu opóźnienia w wyzwoleniu migawki. Tryb ten wydłuża także czas rejestrowania obrazu wideo 4k do około 30 minut. Uchwyt zasilający to akcesorium maksymalizujące sprawność działania aparatu X-T2.
Uchwyt dysponuje spustem migawki, dźwignia ostrości, przyciskiem AE-L, przyciskiem AF-L, pokrętłami sterującymi, przyciskiem Q oraz przyciskiem Fn zapewniając przy pionowym fotografowaniu ten sam poziom wygody obsługi, jaki oferuje aparat przy ujęciach poziomych.
Uchwyt posiada także wejście słuchawkowe, co umożliwia monitorowanie dźwięku podczas nagrań wideo.
Sam uchwyt dysponuje też funkcją ładowania baterii. Korzystając z dostarczanego zasilacza (AC-9VS), można całkowicie naładować równocześnie dwie baterie w ciągu około dwóch godzin.

(6) Praktyczny design nawiązujący do walorów obsługi, jakie zapewniały tradycyjne aparaty fotograficzne
Mechaniczne pokrętła dają dostęp do kluczowych operacji w tym ustawiania czasów migawki, czułości ISO, korekcji ekspozycji, trybów przesuwu kadrów oraz trybów pomiaru. Ustawienia te można regulować także, gdy aparat jest wyłączony, dzięki możesz być zawsze odpowiednio przygotowany na kolejne zdjęcie. Aby zapobiec błędom mimowolnej obsługi, pokrętła czasów migawki oraz czułości ISO wyposażono w przycisk blokujący, a także zwiększono ich wysokość, aby poprawić ich funkcjonalność względem modelu X-T1.
Na tylnej ściance aparatu umieszczona została Dźwignia ostrości.  Można przesuwać ją w górę / w dół, w lewo / w prawo oraz ukośnie, aby szybko zmienić obszar ostrości zapewniając precyzyjne ustawienie ostrości na zdjęciu.
W odpowiedzi na prośby płynące od profesjonalnych fotografów aparat X-T2 został wyposażony w podwójne gniazdo kart SD i obsługuje standard UHS-2 zapewniający wyższą prędkość zapisu. Dwa gniazda mogą być wykorzystywane “Sekwencyjnie,” jako “Backup,” w opcji “RAW / JPG” w celu zapisu danych RAW w gnieździe 1 oraz danych JPEG w gnieździe 2, jak również w opcji “Miejsce na wideo.” ("Video Destination").
Tylny ekran LCD jest nachylany w trzech kierunkach, rozwiązanie wprowadzone po raz pierwszy w modelach serii X, dzięki czemu można odchylać go w górę i w dół zarówno przy poziomym, jak i pionowym trzymaniu aparatu. Ekran, nawet po nachyleniu jest usytuowany w osi optycznej obiektywu, co ułatwia kadrowanie ujęć od dołu i od góry. Po złożeniu ekran jest wyrównany z linią korpusu zapewniając zwartość konstrukcji.

 

(7) Współpraca z atrakcyjną gamą obiektywów i doskonałe dopasowanie do zoomów FUJINON Red Badge
Obiektywy zoom FUJINON z czerwonym oznaczeniem (Red Badge) - XF16-55mmF2.8 R LM WR, XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR oraz XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR - są idealnie dopasowane do współpracy z aparatem X-T2. Gdy do korpusu dołączymy Pionowy Uchwyt Zasilający, trzymanie aparatu i jego obsługa zyskują na wygodzie i pewności.

(8) Obsługa funkcji powiązania aparatu z komputerem - tethering*3
Zainstaluj wtyczkę Tether Shooting Plug-in dla aplikacji Adobe® Photoshop® Lightroom® / Tether Shooting Plug-in Pro dla aplikacji Adobe® Photoshop® Lightroom®, aby powiązać aparat X-T2 z komputerem Mac lub Windows w celu zdalnej obsługi fotografowania. Można wówczas automatycznie transferować zdjęcia i zapisywać je automatycznie na komputerze oraz fotografować sprawdzając obraz Live View (tylko w wersji Pro), by tym samym dostosować cykl obsługi sesji zdjęciowych do potrzeb profesjonalnego fotografa.
*3 Zdalne fotografowanie przy połączeniu USB oraz Wi-Fi będzie obsługiwane po przyszłej aktualizacji firmware'u.

(9) Funkcja ”Bezprzewodowej komunikacji” dla zdalnego fotografowania z poziomu smartfonu czy tabletu *4
Pobierz do swojego smartfonu lub tabletu aplikację “FUJIFILM Camera Remote” (bezpłatna) i skorzystaj z funkcji bezprzewodowej komunikacji, aby transferować zdjęcia i materiały wideo do swojego urządzenia w prostej, jedno-przyciskowej operacji. Można w ten sposób przeglądać zdjęcia i filmy znajdujące sie w aparacie z poziomu smartfonu/tabletu, jak również wybierać i ładować określone zdjęcia bez potrzeby wprowadzania ID czy hasła. Aplikacja ta pozwala też na pobieranie przez aparat X-T2 informacji o lokalizacji ze smartfonu/tabletu, by dane te były dołączone do zdjęć.
Funkcje aplikacji “Remote Control” pozwalają na bezprzewodową obsługę migawki, ekspozycji, itp. aparatu X-T2 ze smartfonu czy tabletu. Funkcja zdalnego sterowania umożliwia nie tylko obsługę podstawowych operacji takich jak Dotykowy Touch AF czy wybór czasu migawki, lecz także na regulację innych ustawień fotografowania, a nawet na zdalne rejestrowanie materiału wideo. Ułatwia to komponowanie ujęć i robienie zdjęć grupowych, autoportretów czy też fotografowanie dzikiej przyrody.
Obsługiwana jest komunikacja Wi-Fi® *5 ułatwiająca back-up danych aparatu w komputerze *6.
*4 Smartfony / tablety AndroidTM ,jak również urządzenia iPhone/ iPad
*5 Wi-Fi® jest zarejestrowanym znakiem handlowym Wi-Fi Alliance®.
*6 Aby skorzystać z tej funkcji, najpierw należy zainstalować w komputerze bezpłatne oprogramowanie “FUJIFILM PC AutoSave”.

3.Opcjonalne akcesoria
Skórzany futerał “BLC-XT2”
Wykonany z naturalnej skóry o doskonałej fakturze futerał osłaniający dolną część aparatu. Forma futerału sprawia, że aby wymienić baterię w aparacie nie trzeba zdejmować futerału z korpusu. Futerał oferowany jest razem z materiałowym pokrowcem, który dodatkowo chroni aparat chowany do torby.
Uchwyt “MHG-XT2”
uchwyt ten poprawia komfort i stabilność trzymania aparatu, zwłaszcza przy fotografowaniu większymi, jasnymi obiektywami.  W przypadku korzystania ze statywu uchwyt ten zapewnia dodatkową przestrzeń nad mocowaniem sprawiając, że nawet obiektywy o dużej średnicy nie będą zahaczały o głowicę statywu. Gdy uchwyt pozostaje dołączony do aparatu można w aparacie wymienić zarówno baterię, jak i kartę pamięci.  Możliwe jest także korzystanie z płytki mocującej Arca Swiss, aby szybko mocować sprzęt na kompatybilnych statywach.

Nazwa produktu
Nr Modelu
Zalecana cena detaliczna (bez podatku)
Pionowy uchwyt zasilający < NOWOŚĆ >
VPB-XT2
Do ustalenia
Skórzany częściowy pokrowiec na korpus < NOWOŚĆ >
BLC-XPRO2
Do ustalenia
Metalowy uchwyt < NOWOŚĆ >
MHG-XPRO2
Do ustalenia
Bateria wielokrotnego ładowania < NOWOŚĆ >
NP-W126S
Do ustalenia
Zestaw zakrywek <NOWOŚĆ>
CVR-XT2
Do ustalenia
Lampa błyskowa mocowana na gorącej stopce <NOWOŚĆ>
EF-X500
Do ustalenia
Osłona wizjera
EC-XT L
Do ustalenia
Bateria wielokrotnego ładowania
NP-W126
Do ustalenia
Ładowarka baterii
BC-W126
Do ustalenia
Złączenie zasilania DC
CP-W126
Do ustalenia
Zasilacz sieciowy
AC-9V
Do ustalenia
Adapter mocowania M
M MOUNT ADAPTER
Do ustalenia
Lampa błyskowa mocowana na gorącej stopce
EF-X20
Do ustalenia
Lampa błyskowa mocowana na gorącej stopce
EF-20
Do ustalenia
Lampa błyskowa mocowana na gorącej stopce
EF-42
Do ustalenia
Paseczek dodatkowego uchwytu
GB-001
Do ustalenia
Mikrofon stereofoniczny
MIC-ST1
Do ustalenia
Pilot zdalnego sterowania
RR-90
Do ustalenia
Zakrywka mocowania obiektywu w korpusie
BCP-001
Do ustalenia

4.FUJIFILM X-T2 - podstawowa specyfikacja
Nazwa modelu
FUJIFILM X-T2
Efektywna liczba pikseli
24.3 miliona pikseli
Matryca obrazu
23.6mm×15.6mm (APS-C) X-Trans CMOS III z filtrem barw podstawowych
Czyszczenie matrycy
Ultradźwiękowe wibracje w oparciu o elementy piezoelektryczne
Nośnik zapisu
Karta pamięci SD / Karta pamięci SDHC / Karta pamięci SDXC UHS-II*7 
Mocowanie obiektywu
Mocowanie FUJIFILM X
Czułość
Standardowa czułość ISO
AUTO (Dostępne sterowanie do  ISO12800)
ISO200 - 12800 (w krokach co 1/3)      (Standardowa czułość wyjściowa)  

Rozszerzona czułość ISO
ISO100/25600/51200    
Celownik
Elektroniczny celownik
0.48-cala, około 2.36-miliona punktów, kolorowy celownik LCD (Pokrycie obszaru kadru: około 100%)
Punkt oczny:  Około 23mm (od tylnej krawędzi okularu aparatu)
Regulacja dioptrii: -4m-1-+2m-1
Powiększenie: 0.77x
Poziomy kąt widzenia: Około 31° (Przekątny kąt widzenia: około 38°)
Zintegrowany czujnik oka
Monitor LCD
3.0-calowy, proporcje obrazu 3:2, około 1,040 tys. punktów, nachylany w trzech kierunkach kolorowy monitor LCD (niemal 100% pokrycie pola kadru)
Zdjęcia seryjne
14.0 kadrów na sekundę (z elektroniczną migawką),
8.0 kadrów na sekundę (z mechaniczną migawką)
11.0 kadrów na sekundę (z mechaniczną migawką, gdy dołączony jest uchwyt zasilający VPB-XT2)
Filmowanie
4K 3840x2160 29.97P/25P/24P/23.98P do około 10 minut
Full HD 1920x1080 59.94P/50P/29.97P/25P/24P/23.98P do około 15 minut 
HD 1280x720 59.94P/50P/29.97P/25P/24P/23.98P do około 29 minut
* Należy korzystać z karty pamięci UHS Speed Class 3 lub szybszej.
Zasilanie
Bateria wielokrotnego ładowania NP-W126S (Litowo-jonowa) (w komplecie z aparatem)
Wymiary / waga
132.5 mm (szer.) X 91.8mm (wys.) X 49.2mm (gł.) (Minimalna głębokość: 35.4mm)   
Około 507g (z baterią i kartą pamięci)
Około 457g (bez baterii i karty pamięci)
Standardowa liczba zdjęć po naładowaniu baterii*8
Około 340 (gdy zamocowany jest obiektyw XF35mmF1.4R i fotografowanie jest realizowane w trybie Normal)
Akcesoria znajdujące się w komplecie
Bateria litowo-jonowa NP-W126S, Ładowarka baterii BC-W126,
Pasek na ramię, Zakrywka otworu mocowania obiektywu w korpusie, Metalowy zaczep paska, Pokrywa ochronna, Narzędzie mocowania zaczepu,
Zakrywka "gorącej stopki", Zakrywka terminala synchronizacyjnego, Instrukcja obsługi, karta gwarancyjna

*7: Listę kart dla który potwierdzono kompatybilność można pobrać ze stron Fujifilm  
*8: Pomiar stosownie do standardów CIPA z wykorzystaniem znajdującej się w komplecie baterii oraz karty SD. Liczba zdjęć, którą można wykonać po pełnym naładowaniu baterii różni się zależnie od faktycznej pojemności baterii. Wartość ta nie gwarantuje wydajności roboczej baterii. Przy niskich temperaturach liczba zdjęć, jaką można przy całkowicie naładowanej baterii wykonać zmniejsza się. 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE