Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Kamera Panasonic AG-HPX371E

Zdjęcie Panasonic AG-HPX371EZdjęcie Panasonic AG-HPX371E

AG-HPX371
Pełna czułość F10*1 zapewniana przez nowo opracowaną matrycę MOS. Wysokiej jakości obrazy z kamery o lekkiej, kompaktowej i przenośnej konstrukcji.

  • Czujnik MOS typu 1/3 umożliwiający uzyskanie rozdzielczości Full HD (1920 x 1080).
  • Obiektyw Fujinon typu 1/3 z 17-krotnym zoomem (w zestawie).
  • Funkcja kompensacji aberracji chromatycznej (Chromatic Aberration Compensation — CAC).
  • Format nagrywania: AVC-Intra 100, AVC-Intra 50 i DVCPRO HD.
  • Nagrywane na kartach SD z zastosowaniem kodeków DVCPRO 50/DVCPRO/DV.

Panasonic AG-HPX371E jest następcą kamkordera AG-HPX301E, w którym po raz pierwszy w tej klasie sprzętu zaimplementowano broadcastowej jakości kodek AVC-Intra pozwalający na zapis materiału video Full HD 1920x1080, 10-bit i próbkowaniem 4:2:2, Intra-Frame. Kamkorder wzorem poprzedniego modelu otrzymał nowy kształt obudowy, która jest lekka oraz ma bardzo nisko osadzony środek ciężkości, co jeszcze stabilniej pozycjonuje kamerę na ramieniu. Takimi parametrami kodeka nie może pochwalić się żaden inny kamkorder w tej klasie i cenie. Kodek ten ma ogromną przewagę jakości zapisywanego materiału w stosunku do kodeków starszej generacji, czyli np. MPEG2 (z przetwarzaniem 8-bitowym, próbkowaniem koloru i luminancji tylko 4:2:0 czy też long GOP).

Zdjęcie Panasonic AG-HPX371E

W AG-HPX371 zastosowano nowe przetworniki obrazu U.L.T. (Ultra Light Technology), dzięki czemu osiągnięto parametry czułości większych przetworników przy jednocześnie dużo niższym poziomie szumów w stosunku do poprzednika, charakteryzują się one czułością F11. Dzięki technologii P.A.P. (Progressive Advanced Processing) stosowanej obecnie tylko przez Panasonic czułość, która jest wyższa dla obrazu z przeplotem (interlace) jest teraz dostępna także dla obrazów progresywnych.
W komplecie znajduje się wysokiej jakości wizjer oraz wymienny obiektyw HD Fujinon 17x. Obiektyw został zaprojektowany specjalnie do tego modelu kamery, jest bardzo lekki, ma precyzyjne i bardzo szybie sterowanie zoom a przy minimalnym zbliżeniu osiąga f=4.5mm. Obiektyw współpracuje z funkcją CAC kamery (Chromatic Aberration Compensation), minimalizując rozmycie i rozszczepienie składowych koloru. Podobnie jak w kamerach Varicam możliwy jest undercrank oraz overcrank nagrywanego obrazu w zakresie od 2 do 60 klatek/s.
Przetwarzanie sygnału z 3 przetworników 2.2 Mpixel MOS oraz procesor kodeka zbudowane zostały w pojedynczych układach, co minimalizuje pobór mocy. W trybie nagrywania przy włączonym ekranie ekranie LCD kamkorder pobiera jedynie 18W mocy, co drastycznie zwiększa czas pracy na jednej baterii. Kamera wyposażona jest w złącze akumulatorów Anton Bauer (Gold Mount) i może być wymienione na dowolne inne złącze, np. V-lock.
Zapis na kartach P2 możliwy jest w jednym z wielu trybów HD i SD oraz kodeków:

  • AVC-Intra
  • DVCPro HD
  • DVCPro 50
  • DVCPro
  • DV

W kamerze nie występuje efekt Flash-Band (przebłyski na nagraniu podczas błysku lampy aparatu fotograficznego) Materiał z kart P2 można kopiować na zewnętrzny nośnik USB (np. pendrive lub dysk USB) prosto z kamkordera bez użycia komputera, co niweluje konieczność posiadania wielu kart P2 lub noszenia ze sobą laptopa.

 Nowy kształt kamkordera pozwala na jeszcze większą swobodę przemieszczania. Waga body to tylko 3.6 kg, a z zamontowanym obiektywem Fujinon HD nieco powyżej 5 kg. Duża powierzchnia przylegania do ramienia oraz nisko osadzony środek ciężkości sprawiają, że kamkorder jest jeszcze bardziej stabilny. Niski profil obudowy nie zakrywa operatorowi widoku z prawej strony za kamkorderem.

 

Nowy przetwornik 2.2 Megapixel z technologiąULT: Kamera wyposażona została w 3 najnowsze przetworniki obrazu Full HD MOS. Są to przetworniki 1/3" z pełną rozdzielczością 1920x1080 o wysokiej czułości i bardzo małym poborze mocy, czułość F11.

Wysokiej jakości obiektyw 17x Fujinon HD XT17×4.5BRMK14: Kamera współpracuje z obiektywem z mocowaniem 1/3", w zestawie znajduje się obiektyw Fujinon. Obiektyw ten zaprojektowany został z myślą o jakości broadcast, niskiej wadze, f=4.5mm oraz bardzo precyzyjnym sterowaniem. Prędkość zoom w 1 sekundę od Wide do Tele (w poprzednich modelach było to 1.8 sekundy)

Wbudowany system DRS: DRS poszerza dynamikę obrazu i jest szczególnie przydatny w scenach o bardzo dużym kontraście (np. jasne okno w ciemnym pomieszczeniu). W takich przypadkach krzywa gamma oraz kolano są dynamicznie przemieszczane w czasie rzeczywistym aby zachować maksymalną ilość odcieni szarości oraz bieli.

20-krokowa zmiana ilości rejestrowanych klatek: Tak jak w w VariCam, kamkorder AG-HPX301 pozwala na zwolnienie oraz przyspieszenie materiału video, funkcja spotykana w kamerach filmowych.

Funkcja Scan Reverse dla obiektywów filmowych: Funkcja ta niweluje konwersję obrazu w pionie gdy korzystamy z obiektywów filmowych.

Rejestracja w trybach Native oraz Over-50p/60p

Wbudowany kodek AVC-Intra: Płyta kodeka An AVC-Intra znajduje się teraz w komplecie. Pozwala na zapis na karcie P2 w dwóch dodatkowych trybach: AVC-Intra 100 dla pełnego piksela HD (1920 x 1080 oraz 1280 x 720) lub AVC-Intra 50 dla niższego transferu danych 50 MB/s. AVC-Intra jest kompatybilny ze standardem MPEG-4 AVC/H.264 i oferuje bardzo wydajną kompresję. Każda klatka kompresowana jest indywidualnie (Iintra-Frame) w odróżnieniu od starej technologii MPEG-2 i kompresji międzyklatkowej.

Zdjęcie Panasonic AG-HPX371E

Kamera Panasonic AG-HPX371E dostępna w ofercie sklepu
Cena: 34000zł

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE