Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Jak filmować w rozdzielczości 2K i 4K przy pomocy aparatu Alpha 7S z pełnoklatkowym (35 mm) przetwornikiem obrazu

Kierownik zdjęć Den Lennie pokazuje, jak używać aparatu Alpha 7S z pełnoklatkowym (35 mm) przetwornikiem obrazu do nagrywania materiału filmowego w rozdzielczości 2K lub 4K.

Kierownik zdjęć Den Lennie pracuje w branży od ponad 20 lat. Ma doświadczenie w każdym gatunku telewizyjnym: od wydarzeń muzycznych, poprzez filmy dokumentalne, reportaże, po programy podróżnicze, sport i rozrywkę. Rada Dena Lennie dla operatorów filmowych brzmi: „Jeśli każdy obecnie korzysta z lustrzanki cyfrowej i szuka aparatu o niewielkich rozmiarach, istnieje aparat, który warto poważnie rozważyć”.
Aparat fotograficzny Alpha 7S, zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów NAB 2014

Lennie pracuje z aparatem Alpha 7S firmy Sony z pełnoklatkowym (35 mm) przetwornikiem obrazu CMOS Exmor i mocowaniem typu E, który po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów NAB 2014 w Las Vegas. Lennie użył aparatu Alpha 7S do nakręcenia filmu promocyjnego w porcie rybackim w Arbroath w Szkocji, filmując w rozdzielczości 2K w trybie 1080p. Inna sesja filmowa z użyciem aparatu Alpha 7S w Kochi w Japonii testuje jego możliwości w zakresie filmowania w rozdzielczości 4K.

Den Lennie opisuje na blogu swoje wrażenia związane z aparatem Alpha 7S podczas targów NAB 2014

Filmowanie w rozdzielczości 2K w Szkocji z użyciem ustawienia gamma S-LOG2

Podczas filmowania w rozdzielczości 2K w Szkocji aparat Alpha 7S był używany w różnych sytuacjach, od ujęć linii brzegowej nagrywanych z helikoptera po ujęcia nocne na plaży przy bardzo słabym świetle. Lennie stwierdza, że pełnoklatkowy przetwornik obrazu o rozdzielczości 12,2 megapiksela oferuje ultra wysoką czułość przy zakresie czułości ISO 50 – ISO 409 600, co sprawia, że aparat doskonale sprawdza się przy słabym oświetleniu. Aparat oferuje między innymi takie profesjonalne funkcje wideo jak 5-krotnie spowolnienie ruchu, funkcje kodu czasowego, Picture Profile™, krzywa gamma S-Log2 i opcjonalny zestaw adaptera XLR.

Lennie użył ustawienia gamma S-Log2 w Szkocji. To ustawienie gamma, będące zastrzeżonym rozwiązaniem firmy Sony, zapewnia 1300% szerszy zakres dynamiczny, zapewniając wrażenie płynnego przechodzenia kolorów przy ograniczonym efekcie białych lub czarnych obszarów. Poprzez dostosowanie stopnia koloru w post-produkcji można uzyskać obraz o znacznie obniżonych szumach, ale bogaty w szczegóły, osiągając zamierzony efekt wizualny.

 

Zobacz, jakie efekty uzyskał Den Lennie, filmując w Szkocji aparatem Alpha 7S w rozdzielczości 2K

 

Den Lennie wyjaśnia, jak filmował w rozdzielczości 2K aparatem Alpha 7S

Materiał filmowy w rozdzielczości 4K nagrany w Japonii aparatem Alpha 7S

Lennie spędził w Japonii pięć dni, testując możliwości aparatu Alpha 7S w zakresie nagrywania w rozdzielczości 4K. Przy rozdzielczości 4K (QFHD, 3840 x 2160 pikseli) i opcjach liczby klatek na sekundę 30p i 24p można uzyskać nieskompresowany obraz. Funkcja wyjścia sygnału 4K umożliwia zapis wysokiej jakości obrazów w rozdzielczości 4K poprzez złącze mikro HDMI na zgodnym rejestratorze 4K, a także przesyłanie sygnału wyjściowego 4K bezpośrednio do zgodnego monitora lub telewizora.

Zobacz, jakie efekty uzyskał Den Lennie, filmując w Japonii aparatem Alpha 7S w rozdzielczości 4K

Źródło: sony.pl

 

Zdjęcie Aparat SONY ILCE 7S Body

Aparat SONY ILCE 7S Body
Cena: 8 799zł

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE