Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Firma Canon ulepszyła Cinema EOS System i profesjonalny monitor referencyjny 4K wprowadzając nowe oprogramowanie wspierające produkcję w standardzie 4K.

 

 Canon aktualizuje oprogramowanie sprzętowe, dzięki któremu wprowadza nowe standardy UHDTV i usprawnia produkcję w standardzie 4K

 

Canon EOS C500                Canon DP-V3010  

Warszawa, 5 września 2014 r. – Firma Canon ulepszyła Cinema EOS System i profesjonalny monitor referencyjny 4K wprowadzając nowe oprogramowanie sprzętowe, które pozwoli na bardziej efektywną produkcję w standardzie 4K. Bezpłatna aktualizacja będzie dostępna dla kamery EOS C500, monitora DP-V3010 oraz oprogramowania Canon RAW Development.

 

Wsparcie ITU-R BT.2020 dla EOS C500 i DP-V3010

Kamera 4K EOS C500 i monitor referencyjny 4K DP-V3010 będą mogły obsługiwać przestrzeń kolorów ITU-R BT.2020, zdefiniowaną niedawno przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (International Telecommunication Union – ITU). Aktualizacja zapewni nową opcję ITU-R BT.2020, która umożliwi kamerze C500 nagrywanie zgodne ze standardem UltraHD (UHD). Przyczyni się to do osiągnięcia większej dokładności oraz wzrostu efektywności pracy profesjonalistów przy produkcji TV UHD od razu w terenie lub później w postprodukcji. Sygnały standardu BT.2020 są mapowane do natywnej przestrzeni kolorów monitora DP-V3010, wdrażając najnowszą odmianę sygnału luminancji i różnicy kolorów określoną przez ITU. Zapewni to wyświetlenie obrazów z najszerszą z możliwych przestrzenią barwną i największą możliwą dokładnością.

 

Jeszcze większa wydajność DP-V3010

Nowa aktualizacja dla DP-V3010 wspiera także standard transferu ACESproxy1 – powszechnie przyjęty w Hollywood i zalecany przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) – ułatwiając i przyspieszając korekcję kolorów.

Nowa aktualizacja wspiera również przestrzenie kolorów Cinema Gamut i DCI-P3+ wykorzystywane w kamerze EOS C500, co ułatwia monitorowanie i pracę w postprodukcji. Materiał filmowy może być wyświetlany z optymalną konwersją na monitorze zarówno w przestrzeni DCI-P3, jak i BT.709. Dodano również próbkowanie luminancji i chrominancji YCbCr 4:4:4 używane przy cyfrowych produkcjach filmowych oraz nową funkcję peaking do wspomagania ustawienia ostrości, która podkreśla kontur obiektu w centrum pola widzenia i ułatwia dokładną ocenę punktu ostrości podczas nagrywania.

Aktualizacja oprogramowania dla DP-V3010 sprawia, że jest on pierwszym2 profesjonalnym cyfrowym monitorem 4K współpracującym z coraz częściej nagrywanymi filmami z prędkością 48 klatek na sekundę.

Najnowsza aktualizacja posiada także inne dodatkowe usprawnienia rozszerzające użyteczność i funkcjonalność modelu DP-V3010.

 

Ulepszenie programu Canon RAW Development

Użytkownicy kamery EOS C500 otrzymają zaktualizowaną wersję oprogramowania do obróbki plików RAW – Canon Cinema RAW Development (CRD). Aby ułatwić pracę z plikami RAW w rozdzielczości 4K, nowa wersja 1.3 dla EOS C500 posiada funkcje umożliwiające konwersję przestrzeni kolorów Cinema Gamut lub DCI-P3+ do uniwersalnych branżowych standardów określanych przez ITU-R BT.709 i DCI-P3. Zdolność wyprowadzenia materiału wyjściowego zgodnego ze standardowymi przestrzeniami kolorów umożliwia użytkownikom podgląd materiału na dotychczasowych monitorach i w efekcie na oszczędność czasu.

 

Jeszcze większa efektywność w połączeniu Canon RAW Development z grafiką firmy Intel

Program Canon RAW Development w wersji 1.3 dzięki współpracy z firmą Intel ułatwi produkcję w 4K RAW w terenie. Aktualizacja zwiększa wydajność laptopów przetwarzających materiał zapisany w 4K Cinema RAW i wyposażonych w kartę graficzną Intel® Iris™ Pro.

Najnowsza wersja aktualizacji, dzięki systemowi Intel® Integrated Native Developer Experience RAW Media Accelerator, przyspiesza oraz podnosi wydajność przetwarzania plików 4K Cinema RAW na komputerach wyposażonych w zintegrowany układ graficzny Intel® Iris™ Pro Graphics oraz darmowym podglądem przetwarzanego obrazu 4K3.

Używając odpowiedniego programu do montażu nieliniowego oraz kombinacji oprogramowania CRD v1.3 i karty graficznej Intel® GPU Iris™ Pro Graphics możliwa jest praca z plikami 4K RAW także na odpowiednio skonfigurowanych urządzeniach przenośnych.

 

Poprawiona kontrola obrazu

Mając na względzie sugestie specjalistów z branży przemysłu filmowego, najnowsza aktualizacja oprogramowania zawiera pakiet rozwiązań poprawiających kontrolę balansu bieli w kamerach EOS C500 i EOS C300.

 

Dostępność

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE