Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Filmowanie z prędkością 360 kl./s przy użyciu systemu PMW-F55 Live

Niesamowite nagrania o dużej liczbie klatek na sekundę i wywiad zza kulis

Za kulisami

Zobacz, jak powstawały te niezwykłe, tworzone przy prędkości 360 kl./s, nagrania akrobacji na BMX-ie. Materiał filmowano na japońskiej wyspie Kioto za pomocą systemu F55 Live (kamera PMW-F55 + urządzenia CA-4000, BPU-4000 i SZC-2001). Zapis i odtwarzanie zrealizowano z użyciem serwera PWS-4400 XAVC firmy Sony. 


"Już czas, aby pokazać porywające piękno w delikatnych obrazach 4K” — powiedział operator kamery, Koshi Nakano. „Kiedy korzystam z systemu 4K, mam taką samą mobilność jak przy kręceniu kamerą HD. Nie muszę się do tego specjalnie przygotowywać, ponieważ system jest podłączony za pomocą światłowodu i wykorzystuje te same moduły sterujące do kamer co system HD. Ilość sprzętu potrzebnego do zdjęć 4K jest taka sama jak w przypadku kręcenia materiału w HD. Nadeszła epoka transmisji na żywo w standardzie 4K”.

„Do sterowania systemem 4K Live można nawet użyć panelu zdalnego sterowania od kamery HD. Obsługa jest prosta i intuicyjna. Zarejestrowane wydarzenia sportowe i koncerty mogą być teraz prezentowane widzom z niespotykanym wcześniej realizmem i dokładnością. W przypadku transmisji na żywo i retransmisji ustawianie ostrości musi się odbywać błyskawicznie. Istniejące do tej pory kamery 4K miały z tym nieco problemów. W kamerach Sony 4K Live jest jednak dostępna funkcja Dynamic Focus, która zapewnia łatwość ustawiania ostrości. Mogę z radością stwierdzić, że dzięki niej skupiam się wyłącznie na filmowaniu”.

„Wszystkie ujęcia 4K, HD i kręcone z dużą liczbą klatek na sekundę można zapisywać w systemie serwerowym w formacie XAVC. Dzięki temu mam pewność, że poradzę sobie ze wszystkim. Do tego przełącznik, serwer i kamery pozwalają mi łatwo przechodzić od formatu 4K do HD i na odwrót”.

Zdjęcia podobały się też kaskaderowi z rowerem BMX: „To niesamowite móc zobaczyć materiał w zwolnionym tempie od razu po zakończeniu filmowania. Dotąd rzadko trafiała mi się taka okazja — musiałem czekać do zakończenia montażu”.

Film HD w zwolnionym tempie, nakręcony systemem F55 Live, z dużą liczbą klatek na sekundę

Film HD w zwolnionym tempie (nakręcony z dużą liczbą klatek na sekundę), wyprodukowany przy użyciu systemu do produkcji na żywo w standardzie 4K, który obejmuje kamerę PMW-F55 i urządzenia CA-4000, BPU-4000 i PWS-4400. Użyte rozdzielczości: HD 1x (59,94p), HD 4x (239,76p) i HD 6x (359,64p).

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE