Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Elastyczność, skalowalność i robiące wrażenie obrazy dzięki formatowi XAVC

INFORMACJE OGÓLNE
Firma Sony opracowała nowy format nagrywania, XAVC™, który zapewnia sprawną obsługę procesu produkcji oraz optymalną jakość obrazu. Możesz osiągnąć maksimum elastyczności oraz kreatywnych możliwości dzięki XAVC: formatowi otwartemu opartemu na obecnie najlepszych standardach kodeków. Format ten wykorzystuje kodek kompresji MPEG-4 AVC/H.264 i obsługuje rozdzielczość HD, 2K, QFHD i 4K* używaną podczas tworzenia różnych materiałów (np. programów telewizyjnych i filmów fabularnych). Format XAVC stanowi ekonomiczny ekosystem do obsługi produkcji materiałów HD o dużej liczbie klatek na sekundę oraz obrazu 4K 60p. Z pewnością przyczyni się on do popularyzowania materiałów w rozdzielczości 4K.

WIĘCEJ KOLORÓW
Format XAVC pozwala producentom wideo przygotować nakręcone materiały do współpracy z technologiami przyszłości. Format ten obsługuje 8-, 10- i 12-bitową głębię kolorów, zapewniając maksymalny zakres dynamiki w ramach korekcji i stopniowania kolorów.

UCHWYCENIE PIĘKNA CHWILI
Materiał HD i 2K XAVC można nagrywać z prędkością do 180 klatek na sekundę, a materiał QFDH i 4K XAVC można nagrywać z prędkością do 60 klatek na sekundę. W ten sposób można zwiększyć skuteczność monitorowania zapisu oraz poszerzyć zakres możliwości twórczych w czasie postprodukcji.

DOSKONAŁA JAKOŚĆ MATERIAŁU
Zadaniem formatu XAVC jest obsługa wszystkich powszechnie używanych rozdzielczości nośników AV, takich jak 4K, QFHD, 2K, HD i SD jako proxy. Są to rozdzielczości najczęściej używane przez producentów wideo i filmowców do tworzenia wysokiej jakości materiału w różnych sytuacjach.

ELASTYCZNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ
Format XAVC umożliwia korzystanie z szerokiego zakresu sekwencji próbkowania 4:4:4, 4:2:2 oraz 4:2:0. Dzięki temu proces stopniowania kolorów przebiega sprawniej, twórcy mają większą elastyczność działania i kontrolę nad wynikami pracy, a budżet postprodukcji zostaje zmniejszony. Dzięki próbkowaniu kolorów 4:4:4 lub 4:2:2 proces tworzenia efektów specjalnych, napisów albo materiałów dotyczących tożsamości kanału jest krótszy i daje świetne wyniki.

ZRÓŻNICOWANE STRUKTURY KLATEK
XAVC to rzadko spotykany przykład funkcjonalnego kodeka obsługującego rejestrowanie zarówno wewnątrzklatkowe, jak i typu Long GOP. Dzięki temu można wybrać odpowiednią opcję w zależności od rodzaju nagrywanego materiału, rynku docelowego oraz rodzaju postprodukcji.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE