Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Dlaczego filmowcy używają produktów firmy ATOMOS

Oto jedna z wypowiedzi osób, które doceniły profesjonalizm pracy na urządzeniach ATOMOS


„Nazywam się Renan Ozturk z Camp4Collective. Jestem reżyserem i dyrektorem do spraw fotografii(DOP). Specjalizuję się w wykonywaniu zdjęć i filmów z wypraw przyrodniczych, od najwyższych gór po najbardziej odległe pustynie i oceany na świecie”

Stwórz wyzwania

„Moim największym wyzwaniem była potrzeba zrównoważenia najwyższej jakość nagrywań z potrzebą minimalizacji sprzętu i jego wagi. W trakcie mojej ostatniej podróż do Nepalu ,podczas której towarzyszyli mi jedni z najlepszych alpinistów świata (Conrad Anker & Hilaree O'Neill) na szlaku największych pasm górskich na naszej planecie wykonywałem zdjęcia swoim sprzętem. Fotografowanie w rozdzielczości 4K z Shoguna  aparatem Sony A7s pozwoliła wykonać mi niesamowite ujęcia zapierających dech widoków przy niewielkich rozmiarach i wadze urządzenia.”

Trwałość i niezawodność są najważniejsze.


...”Podczas naszej podróży po rozległych pasmach górskich, nie mieliśmy możliwości i czasu na jakiekolwiek nieprzewidziane zmiany sprzętu. Zestaw, który mieliśmy na początku wyprawy, musiał zostać do jej zakończenia, a co za tym idzie, musiał być trwały i niezawodny. Shogun był umieszczony w pokrowcu i znajdował się w plecaku, który niejednokrotnie był kładziony a wręcz nawet rzucany na skały, śnieg często w warunkach -30° C ….był często wykorzystywany. I przetrwał”.

Hollywoodza jakość, niewielkie rozmiary.

„Przed Shogunem firmy Atomos, używałem większych kamer i systemów do podglądu materiału, by osięgnąć jakość której potrzebowałem, a która na tamte czasy była możliwa. Fizycznie jednak nie możliwym było wnosić sprzęt RED-a na wysokość 20,000 stóp, jak również nie odstawać od osób które towarzyszyły mi podczas wspinaczki i ich spowolniać. Z Shogunem natomiast, używam tylko prostej rączki do podłączenia z aparatem A7s...nie potrzeba żadnych dużych rigów oraz ekstra klatek. W ten sposób jesteśmy w stanie wykonać ujęcia w najwyższej jakości, którą można oglądać w Hollywood, za pośrednictwem urządzeń, które mogą być noszone na wysokości 20,000 stóp przez 15 godzin dziennie.”

Uchwyć najlepsze zdjęcie, bez żadnych zakłóceń.

„Podczas fotografowania w trudno dostępnych miejscach, na skałach, nad urwiskami, ciężko jest się skupić, gdyż wciąż trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego bardzo pomocne jest monitorowanie tego co się dzieje na monitorze urządzenia. Shogun pozwala mi na większą swobodę. Często zdarzają mi się sytuacje, gdzie muszę być świadomy mojego bezpieczeństwa, które zajmuje mi połowę mojego czasu, i nie mogę jednocześnie zajmować się sprawami technicznymi. Dlatego posiadanie wsparcia ze strony urządzenia znacznie poprawia tę sytuację i mogę skupić się tylko i wyłącznie na wykonaniu idealnego zdjęcia.”

Pełna oferta produktów firmy Aromos dostępna w ofercie firmy BEiKS


 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE