Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Canon XC10 aktualizacja oprogramowania 1.0.2.0

Oprogramowanie układowe w wersji 1.0.2.0 zawiera następujące usprawnienia.
1. Umożliwia użytkownikom wybór formatu nagrania MP4 dla nagrywania filmów HD.
2. Zwiększa szybkość AF maksymalnie o około dwa razy.
3. Dodaje menu ustawień szybkości AF (szybki/normalny/wolny).
4. Poprawia jakość obrazu przy słabym oświetleniu podczas nagrywania w HD.
5. Umożliwia wyświetlanie na ekranie podczas korzystania z wyjścia HDMI (tylko w przypadku filmów HD).
6. Dodaje wartość ustawienia czasu naświetlania (NTSC:1/25, 1/50; PAL:1/30) w celu redukcji migotania.

 Aktualizacja dostępna na stronie producenta.

Zdjęcie Canon XC10

Canon XC10 - CASHBACK 430zł
Przy zakupie XC10 - Karty LEXAR w SUPER CENACH:
CFast 64GB x3500 za 900zł
CFast 32GB x3400 za 487zł

Niewielką i lekką kamerę z funkcją fotografowania, która daje możliwość nagrywania w jakości 4K. Model ten skierowany jest do początkujących operatorów i użytkowników, którzy chcą stale rozwijać swoje umiejętności. Kamera została wyposażona w funkcje znane już z serii Cinema EOS. Oferuje niezwykłą wszechstronność rejestrowania obrazu, a dzięki niewielkim rozmiarom sprawdza się w pracy niezależnych operatorów oraz jako dodatkowa kamera na planie większych produkcji filmowych.
Nagrywanie 4K
Kamera XC10 łączy najwyższą jakość obrazu, znaną z profesjonalnych urządzeń z elastycznością i łatwością obsługi, które charakterystyczne są dla kompaktowych kamer. Zaawansowany system przetwarzania obrazu wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną 1-calową matrycę CMOS i nowy procesor DIGIC DV5, co zapewnia wysoką prędkość oraz jakość rejestrowania obrazu 4K z szerokim zakresem bitrate ze zmienną szybkością transmisji danych.
Canon XC10 z łatwością dopasuje się do środowisk produkcyjnych, w których wykorzystywane są rozwiązania z serii Cinema EOS. Nowa kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 4K w standardzie UHDTV (3840 x 2160) na karty CFast 2.0™ z prędkością do 305Mb/s, lub Full HD (1920 x 1080) z prędkością do 50Mb/s na karty SD z samplingiem kolorów 4:2:2, aby zapewnić najwyższą rozdzielczość obrazu.
Podobnie jak wszystkie produkty z serii Cinema EOS, kamera XC10 oferuje doskonałą reprodukcję kolorów. Szeroki zakres czułości ISO do 20 000 zapewnia doskonałe efekty w słabych warunkach oświetleniowych. Kamera posiada także 12-stopniowy szeroki zakres dynamiczny (WDR; Wide Dynamic Range) dla uchwycenia wyraźnych szczegółów zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Canon XC10 zapewnia swobodę rejestrowania zróżnicowanych ujęć w najwyższej jakości 4K z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanego obiektywu z 10-krotnym zoomem optycznym, który został wyposażony w najwyższej klasy technologię stabilizacji obrazu Canon. Zakres ogniskowych 27,3-273mm (odpowiednik 35mm w trybie wideo) pozwala swobodnie przechodzić między dalekimi i bliskimi ujęciami podczas nagrywania. Kamera umożliwia rejestrowanie filmów, fotografowanie w wysokiej rozdzielczości 12 MP, ale pozwala również na zapis pojedynczych kadrów z filmów 4K (8,29 MP).

Nowy design, większy komfort pracy
Jako zaawansowana, kompaktowa kamera Canon XC10 wyróżnia się całkowicie nową konstrukcją. Użytkownik natychmiast odnajdzie ruchomy uchwyt, który może dopasować do własnych preferencji. Pod ręką dostępne są także ustawienia, takie jak zbliżenie i pierścień regulacji ostrości. Kamera została wyposażona w 7,66-centymetrowy odchylany ekran dotykowy LCD, który zapewnia 100% pokrycia kadru i daje łatwy dostęp do menu, dzięki krzyżowemu układowi przycisków. Z kolei dołączony wizjer optyczny, który jest dopasowany do ekranu LCD pozwala fotografować w sposób bardziej klasyczny.

Rozbudowane możliwości, profesjonalne środowisko pracy
Dzięki zaawansowanym kodekom i trybom nagrywania profesjonalni operatorzy mogą zintegrować kamerę z istniejącym środowiskiem pracy. Nowy kodek XF-AVC H.264 wspiera nagrywanie w jakości 4K i Full HD, co ułatwia integrację ze standardowymi dla branży systemami edycji nieliniowej. Funkcja Canon Log Gamma daje ogromne możliwości edycji w procesie postprodukcji i ułatwia przetwarzanie materiału nagranego różnymi kamerami serii Cinema EOS. Co więcej, wideo zarejestrowane w rozdzielczości 4K można przekonwertować na Full HD, aby otrzymać wysokiej jakości produkt końcowy i tym samym zyskać większą swobodę w procesie edycji.
XC10 daje możliwość wyboru między przyspieszonym i zwolnionym trybem rejestrowania (do 1200x dla trybu szybkiego w jakości 4K/Full HD oraz do 1/4x dla trybu zwolnionego w HD) i pozwala na nagrywanie interwałowe, co otwiera nowe możliwości w zakresie tworzenia zdjęć.
Kamera XC10 obsługuje łączność Wi-Fi, co pozwala zdalne sterować najważniejszymi funkcjami za pośrednictwem przeglądarki internetowej, smartfona lub tabletu. Dzięki temu, model ten stanowi idealne uzupełnienie wyposażenia użytkownika systemu Cinema EOS.
XC10 – kluczowe cechy:
• Wideo 4K i zdjęcia 12MP dostępne za pośrednictwem jednego urządzenia.
• Pliki XF-AVC o dużej szybkości transmisji danych, doskonałe do postprodukcji.
• Łatwa integracja z istniejącym środowiskiem pracy.
• Nagrywanie w przyspieszonym i zwolnionym tempie.
• Wbudowane Wi-Fi; kontrola przez przeglądarkę i urządzenia mobilne.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE