Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Canon prezentuje obiektyw telewizyjny HD - HJ24ex7.5B

Canon HJ24ex7.5B –  lekki, wysokiej jakości obiektyw telewizyjny HD 

Warszawa, 18 lutego 2015 r. – Canon rozszerza linię obiektywów telewizyjnych HD prezentując HJ24ex7.5B – model, który zastępuje popularny HJ22ex7.6B. Nowy obiektyw został wyposażony w szereg rozwiązań, stanowiących odpowiedź na potrzeby użytkowników tej serii – wydłużono i rozszerzono zakres ogniskowych poprawiając jednocześnie jakość obrazu. Wprowadzono także ulepszenia konstrukcyjne, które ułatwiają obsługę. Uniwersalny obiektyw HJ24ex7.5B sprawdzi się zarówno na planach produkcji telewizyjnych, jak również podczas realizacji transmisji na żywo czy dokumentowania bieżących wydarzeń. Szeroki zakres zastosowań jest możliwy dzięki połączeniu 24-krotnego zoomu – największego, jaki jest obecnie dostępny w obiektywach tej klasy - z szerokim kątem 7,5-180 mm oraz lekką i kompaktową konstrukcją.

Zaawansowana optyka, która pozwala spojrzeć szerzej i dalej

Obiektyw został stworzony z myślą o rynku produkcji telewizyjnych, realizowanych zarówno przez nadawców, jak i firmy producenckie. Zaawansowana struktura optyczna pozwala podejść bliżej rozgrywającej się akcji i jednocześnie rozszerzyć zakres obrazu, co jest możliwe dzięki 24-krotnemu zbliżeniu. Szeroki zakres ogniskowych, który wynosi 7,5 – 180 mm pozwala szybko i bez problem modyfikować ujęcia – od bliskich planów, przez dynamiczną akcję, aż po odległe kadry. Za sprawą nowego obiektywu obrazy będą bardziej ostre w całym zakresie zbliżenia, oferując jakość, która jest wymagana w produkcjach HD.

Połączenie najwyższej jakości z komfortem pracy

Zastosowana struktura optyczna oraz wysoka ergonomia zapewniają operatorom komfort pracy w dynamicznym środowisku. HJ24ex7.5B waży zaledwie 1,78 kg, co pozwala swobodnie poruszać się na planie czy podczas zdjęć w terenie oraz nadążyć za filmowanymi obiektami. W porównaniu do przednich modeli z tej serii, obiektyw jest lżejszy oraz posiada precyzyjnie wyważony środek ciężkości. Udało się to osiągnąć dzięki redukcji i optymalizacji konstrukcji optyki oraz obudowy. Z obiektywem zamocowanym do kamery naramiennej można się swobodnie poruszać, a łatwy dostęp do ustawień zapewnia operatorom komfort pracy, bez odrywania wzroku od wizjera.

Obiektyw HJ24ex7.5B został wyposażony w tę samą cyfrową jednostkę sterującą, co najnowsze modele ENG i HD. Dzięki temu operatorzy mogą dopasować do swoich potrzeb powtarzalne ustawienia zarówno zoomu, szybkości, ostrości, jak i przesłony. Enkoder absolutny (przetwornik obrotowo-kodowy), który jest wbudowany w cyfrową jednostkę sterującą pozwala szybko rozpocząć nagrywanie bez konieczności wstępnej inicjalizacji, co jest szczególnie przydatne podczas realizacji tematów newsowych czy wydarzeń sportowych. Enkoder absolutny, jest również przystosowany do pracy  w wirtualnym studio. Optymalizuje zużycie energii przez obiektyw, dzięki czemu wydłuża czas jego pracy. Oprócz tego, automatycznie wykrywa pozycję obiektywu i  umożliwia szybkie działanie funkcji kompensacji aberracji chromatycznej.

Obiektyw HJ24ex7.5B będzie dostępny w maju 2015 roku.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE