Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Canon EOS C100 Mark II - Nowa wersja kamery

 

Firma Canon zaprezentowała nową wersję kamery EOS C100 oznaczoną jako Mark II. W środku znajdziemy m.in. matrycę CMOS formatu 35 mm, o rozdzielczości 8.3 megapikseli, technologię Dual Pixel CMOS AF, ulepszony elektroniczny wizjer, 3.5-calowy ekran OLED, a także moduł Wi-Fi.


Nad pracą nowej kamery Canon EOS C100 Mark II czuwa procesor DIGIC DV 4. Filmowców z pewnością zainteresuje szeroki zakres czułości obsługiwany przez tę kamerę - z przedziałem ISO od 320 do 102.400. Japoński producent dodaje, że w EOS C100 Mark II pojawił się także nowy system przetwarzania obrazu, który lepiej niż w poprzednim modelu radzi sobie z redukcją mory i aliasingu.

W EOS C100 Mark II nie zabrakło technologii Dual Pixel CMOS AF. Kamera może nagrywać obraz Full HD jednocześnie w dwóch formatach - MP4 (35 Mbps) oraz AVCHD (28 Mbps), z szybkością do 60 kl/s. Można także nagrywać materiały wideo HD i SD oddzielnie na dwie karty pamięci SD.

Po raz pierwszy w kamerach z serii Cinema EOS - w C100 Mark II pojawił się moduł Wi-Fi pozwalający m.in. na bezprzewodowe zgrywanie plików oraz zdalną kontrolę urządzenia. Ekran w nowej kamerze został wykonany w technologii OLED. Zarówno ekran, jak i elektroniczny wizjer (oba pracujące z rozdzielczością 1.230.000 punktów) są uchylne, co zwiększa wygodę pracy operatora.

Nie wiadomo jeszcze kiedy kamera Canon EOS C100 Mark II pojawi się w sprzedaży w Polsce. W amerykańskim sklepie B&H można ją już zamawiać w systemie pre-order, w cenie 5.499 dolarów.

 

 

 


Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE