Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Blackmagic Fusion 7 - Oprogramowanie do tworzenia efektów wizualnych i grafiki

 FUSION 7

Najbardziej zaawansowane rozwiązanie do tworzenia efektów wizualnych i grafiki

Fusion to najbardziej zaawansowane oprogramowanie do edycji i kompozycji dla twórców efektów wizualnych, grafików komputerowych oraz animatorów 3D. Posiadając ponad 25-letnie doświadczenie, Fusion wykorzystano w ponad 100 hollywoodzkich hitach filmowych. Oprogramowanie Fusion cechuje się prostym w obsłudze i wydajnym interfejsem, co umożliwia tworzenie złożonych efektów poprzez połączenie wielu rodzajów obróbki i jedną spójną całość. Fusion zawiera ogromną gamę cech i własności, dzięki czemu umożliwia kreowanie zaawansowanych grafik telewizyjnych, spotów reklamowych, czołówek filmowych, a nawet niezwykłych efektów w produkcjach filmowych.

Hit w Hollywood

Nietuzinkowe efekty wizualne występujące w tysiącach hitów telewizyjnych i produkcjach hollywoodzkich zostały stworzone przy użyciu oprogramowania Fusion (m.in. Thor, Igrzyska Śmierci, Niesamowity Spiderman 2, Orphan Black, Breaking Bad, Grimm, Pora na przygodę, Downton Abbey, Battlestar Galactica)

Węzły – prostszy sposób pracy

W Fusion zastosowano węzły - małe ikony reprezentujące efekty, filtry i inne możliwości obróbki, które można połączyć i stworzyć złożony efekt wizualny. Ponieważ punkty węzłowe łatwo dostrzec i złączyć, można połączyć narzędzia, obrazy i obiekty w jeden ogromny efekt. Klikając na punkt węzłowy można go edytować, a tym samym dostosowywać każdą poszczególną część projektu.

Zwiększona ilość funkcji

Zestaw narzędzi w oprogramowaniu Fusion sprosta tworzeniu wymagających efektów wizualnych i generowaniu grafiki ruchu. Zyskasz najlepszą na świecie przestrzeń roboczą 3D z narzędziami do edycji, kluczowania, malowania, animacji, stereoskopowego 3D i wielu innych. Wszystko dzięki jednej aplikacji.

GPU

Fusion to oprogramowanie do niezwykle szybkiego tworzenia efektów wizualnych. Dzięki przyspieszeniu GPU, pracując uzyskuje się natychmiastową odpowiedź zwrotną. Niezależnie od tego czy pracujesz sam czy z klientem, z Fusion  sterujesz w czasie rzeczywistym, więc poświęcasz więcej czasu na kreatywność i pomysłowość.

Silnik graficzny

Fusion posiada najszybszy na świecie wysokiej jakości silnik renderujący. Możesz rozdzielić renderowany materiał pomiędzy niezliczoną ilością komputerów w sieci, by uzyskać niezwykły rezultat. Oznacza to, iż możesz renderować złożone sceny niezwykle szybko, nie poświęcać pomysłowości ani jakości, a jednocześnie sprostać ograniczeniom czasowym.

 

Współpraca

Jeśli pracujesz w dużych grupach, Fusion 7 Studio zawiera wieloużytkownikowe oprogramowanie do zarządzania – Generation. Można przypisać zadania osobom, robić notatki, widzieć ilość pracy włożoną przez członków grup, by zrównoważyć i  skończyć projekt znacznie szybciej. Nie musisz kopiować i  rozsyłać wielu elementów na różne komputery.

Kompozycje 3D

Połącz żywą akcję z modelami w 3D, kamerami, oświetleniem i innymi elementami w przestrzeni 3D, by stworzyć fotorealistyczne efekty i grafikę ruchu.

Kluczowanie

Dostosuj elementy za pomocą dostępnych keyerów: Primatte, Ultra, Chroma, Luma i Differential. 

Śledzenie ruchu

Połącz ruchy, stabilizuj kamery, śledź punkty i pociągnięcia farbą, tak aby obiekty oraz efekty gładko i synchronicznie się łączyły.

Obrazy wektorowe i „rotoscoping”

Narzędzia do obrazów wektorowych i „rotoscopingu”  tworzą maski do nakładania i korekcji poszczególnych części obrazu.

Systemy cząstek 3D

Stwórz ożywione efekty w 3D zgodne z naturalnymi prawami i siłami, jak wiatr, grawitacja, zderzenia. Dzięki temu części oddziałują z obiektami w danej scenie.

Ożywiony tekst

Generator znaków umożliwia tworzenie ożywionych tekstów i sekwencji tytułów 2D i 3D w każdym języku.

Grafika ruchu 3D

Stwórz ruchomą grafikę z niesamowitą głębią używając oprogramowania Fusion – połączysz grafikę żywą akcję i obiekty 3D.

Importowanie i renderowanie modeli 3D

Importuj modele 3D z aplikacji, jak np. Maya, 3ds Max i Cinema 4D. Użyj Fusion, aby rozjaśnić, wycieniować, połączyć i renderować z przyspieszonym GPU.

 Piksele

Skorzystaj z barw RGB i informacji o pozycji XYZ w każdym pikselu używając plików OpenEXR. Możesz połączyć obrazy 2D z elementami 3D.

Analiza optyczna obrazu

Fusion Studio używa zaawansowanych algorytmów, by stworzyć wektory ruchu dostosowując ujęcia i uzyskując zaskakujące rezultaty.

Narzędzia stereoskopowe 3D

Fusion Studio zawiera najbardziej zaawansowane narzędzia do łączenia kamer, wyrównania stereo, zbieżności oraz przestrzenności, by uzyskać realistyczne i zadziwiające stereo 3D.

Nieograniczone filtry i efekty

Fusion zawiera setki wbudowanych narzędzi, które można łączyć razem lub w Fusion Studio łączyć z zewnętrznymi filtrami, aby wykreować niezliczona ilość efektów.

 FUSION 7

Zintegrowane oprogramowanie do kompozycji 2D i 3Doraz generowanie grafiki ruchu. Posiada gamę narzędzi: farba, „rotoskoping”, dodawanie tytułów, animacje, keyery, system cząstek 3D, ranki kluczowe, przyspieszenie GPU, wsparcie dla importowania i renderowania modeli 3D i scen z innych aplikacji. 

Oprogramowanie dostępne na stronie producenta.

FUSION 7 STUDIO

Fusion 7 Studio  zawiera wszystkie funkcje Fusion 7, a ponadto zaawansowane narzędzia do analizy optycznej obrazu do pracy stereoskopowej 3D, retimingu i stabilizacji. Fusion Studio posiada wsparcie dla zewnętrznych pluginów OpenFX, nieograniczonego renderowania sieci oraz aplikację Generation – do współpracy wielu użytkowników, śledzenia, zarządzania, podglądu i zatwierdzania projektów, nad którymi pracują wieloosobowe grupy.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE