Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Blackmagic Design na Eurowizji 2015

Informacja prasowa

Firma Blackmagic Design poinformowała niedawno, na łamach prasowych, o tym iż podczas odbywającego się w tym roku w Wiedniu, międzynarodowego konkursu piosenki Eurowizja, dystrybucja sygnału telewizyjnego odbywała się za pośrednictwem sześciu routerów Blackmagic Design Smart Videohub.

Tegoroczna edycja konkursu, była transmitowana za pośrednictwem sygnału wideo HD na ponad 125 monitorach i ekranach, usytuowanych na obszarze całej wielofunkcyjnej hali widowiskowej. Oprócz sali głównej, na której odbywał się konkurs, sygnał był także transmitowany z sal w których znajdowali się uczestnicy z ponad 60 krajów rywalizujący o zwycięstwo, jak również obraz zza kulis, sal dla VIP-ów, jury oraz oficjalnych delegacji ESC. Każda z sal była wyposażona w wiele monitorów i ekranów, wykorzystywanych do prezentacji uczestników, jak również podczas występów poszczególnych państw. Do sal przypisane były Smart Viedeohub 20x20 oraz 12x12 do zarządzania sygnałem. Ponadto wykorzystywanych było około 100 Blackmagic Design Mini Converter SDI-HDMI, zainstalowanych na całej infrastrukturze SDI hali koncertowej.

Florian Weber z Concept Solution, wyjaśnia, dlaczego zastosowanie tak dużej liczy routerów było konieczne:

„Kompleks hali był otwarty, oraz znajdowało się w niej wiele pomieszczeń pobocznych. Ich struktura często różniła się od pozostałych oraz ich przeznaczenie było różne, dlatego dla zachowania równowagi, podjęliśmy decyzję o zastosowaniu większej ilości urządzeń to transmisji sygnału. Przypisanie ruterów do każdej hali dało nam prostą i przejrzystą strukturę dystrybucji sygnału, a wszelkie usterki byłyby szybkie do wykrycia i naprawienia w trakcie produkcji na żywo.

Pełna oferta konwerterów firmy Blackmagic design w naszym sklepie.

Zdjęcie Blackmagic Mini Converter HDMI to SDI 4K

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE