Blog

 

Nasze aukcje
Kanał Youtube
Kanał Instagram
Kanał Facebook

Blackmagic Camera Setup 2.3

 

Co nowego znajdziemy w aktualizacji oprogramowania 2.3 do kamer Blackmagic?

Zdjęcie Blackmagic URSA PL

Blackmagic URSA

  • Dodatkowe wsparcie dla nagrywania okienkowego w 1920x1080 do 150 klatek na sekundę
  • Dodatkowe wsparcie dla nagrywania Apple ProRes 444 XQ w HD i 4K
  • Dodano wsparcie nowego sensora V2 4K dla nagrywanie do 120 fps RAW w 4K
  • Nowy instalator layout, który wyświetla aktualne oprogramowanie zainstalowane w kamerze
  • Ulepsza opcja menu wyboru formatu nagrywania w kamerze
     

Więcej informacji na stronie producenta.

Zdjęcie Blackmagic URSA PL

Kamera Blackmagic URSA dostępna w ofercie sklepu

Cena: 17500zł

Kontakt:

kasia@beiks.pl

Pierwsza na świecie cyfrowa kamera 4K

Blackmagic URSA - pierwsza na świecie wysokiej klasy cyfrowa kamera filmowa stworzona, by zrewolucjonizować tryb pracy na planie. Zaprojekowana do obsługi przez ekipy filmowe oraz pojedynczych operatorów, wszystko jest wbudowane w URSA, włącznie z 10-calowym składanym monitorem podglądowym, dużym sensorem Super35 rejestrującym obraz 4K, złączami 12G-SDI i wewnętrznym podwójny rekorder RAW i  ProRes. Jako że zamontowany czujnik i obiektyw są możliwe do wymiany, można wybrać spośród mocowań EF lub PL, a nawet czujnik wideo z B4. Oznacza to, możliwość wzbogacenia  technologii czujnika i zachowania jej w body kamery.

Blackmagic URSA jest przeznaczona do produkcji wysokiej klasy filmów fabularnych, reklam, produkcji krótkometrażowych, programów dokumentalnych i informacyjnych, teledysków, itp. Kamera może posiadać wysokiej klasy obiektywy, jazdy, fokus ostrości, płytę na kasetę, itp., gdy ma  być używana przez dużą ekipę. Z wbudowanymi celownikami optycznymi, fokusem i poziomami dźwięku, operator z łatwością uzyska idealne rezultaty. Ekran przeznaczony dla asystentów pozwala sprawdzać i podnosić parametry kamery niezależnie od operatora. Jeśli  jedna osoba nagrywa to nie potrzebuje dodatkowego sprzętu, bo kamera ma wbudowany duży składany ekran, wbudowane celowniki optyczne i wewnętrzny rekorder. To cały sprzęt filmowy złożony w jednym przenośnym urządzeniu.

Blackmagic URSA ma profesjonalny rozmiar, w którym jest miejsce układ chłodzący i pozwala szybko zmieniać klatki zachowując obudowę schłodzoną, a wentylator pracujący cicho. Aluminiowa konstrukcja jest bardzo trwała i została stworzona na potrzeby dużych ekip oraz, by użytkownik mógł dobrać środowisko do nowego sensora. Każdy obszar kamery został dostosowany do  stanowiska operatorskiego,  asystenckiego i dźwiękowego. Punkt operatorski cechuje 10-calowy składany monitor podglądowy i oddzielny 5-calowy ekran na ustawienia, status kamery i celowniki. Punkt asystenta operatora cechuje oddzielny ekran na ustawienia, status kamery i celowniki a punkt dźwiękowy składa się z miernika głośności, sterownika i połączeń dźwiękowych. Duży ekran oznacza, że nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu, więc łatwo manewrować między kadrami. Po prostu składasz monitor i do dzieła!

URSA to profesjonalna cyfrowa kamera filmowa z sensorem 4K, migawką  i znakomitym 12-stopniowym zakresem dynamiki.  Duży zakres dynamiki sprawia, że zwykłe kamery albo te wyższej klasy odchodzą w niepamięć. Zyskujesz znacznie lepszy obraz  wyglądający jak prawdziwy cyfrowy film. Duży zakres dynamiki pozwala zachować szczegóły zarówno w ciemności jak i jasnych pasmach, przez co masz więcej poziomów cieniowania, gdy w procesie końcowym opracowujesz skalę barw. Rozmiar Super 35 pozwala osiągnąć głębię obrazu, a duża rozdzielczość Ultra HD 12-bit bezstratny Cinema DNG RAW oznacza wspaniałą jakość. Możesz nagrywać Ultra HD lub HD z Apple ProRes dla łatwego efektu końcowego z minimalnymi wymogami przechowywania.

Blackmagic URSA posiada dwie wbudowane nagrywarki, dzięki czemu możesz zmieniać media i rejestrować materiał non stop. Gdy zamonitujesz kartę CFast do drugiego rekordera, system sam przełączy zapis na drugie urządzenie jeśli pierwsza karta będzie pełna. Karty CFast pozwalają na zapis materiału z prędkością 350Mb/s w formacie RAW. Możesz podejrzeć obraz RAW bezpośrednio z kamery na 10-calowym ekranie.

Blackmagic URSA posiada modularną konstrukcję pozwalającą na zmianę bagnetu i sensora przez odkręcenie 4 śrub. Moduł ten można wymieniać na te dostępne na rynku i będące w przygotowaniu przez firmę BMD. Aktualnie występują 4 rodzaje modułów.

URSA Broadcast: wersja aktualnie dopracowywana, posiada sensor dopasowany do pracy w produkcji telewizyjnej w rozdzielczości UltraHD, bagnet obiektywów broadcastowych B4, złącze kontroli obiektywu oraz filtry ND

URSA PL: jest wyposażona w sensor 4K Super35, global shutter, oraz bagnet standardu obiektywów filmowych PL. Jest idealnym wyborem we wszystkich produkcjach filmowych

URSA HDMI: nie posiada sensora ani bagnetu obiektywu, zamiast czego wyposażona jest w złącze 4K HDMI oraz płytę montażową pozwalającą na zamocowanie dowolnej kamery, np. formatu DSLR. Pozwala na rejestrację obrazu w ProRes 4K, monitoring, obsługę timekodu- wszystkiego co brakuje typowym lustrzankom.

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE