Blog

 

Nowe monitory EIZO

ColorEdge CG277 i CX 271

Firma EIZO wprowadziła do oferty dwa 27-calowe monitory z serii ColorEdge.

Monitor CG277 jest przeznaczony dla  profesjonalnych zastosowaniach w fotografii, edycji wideo oraz postprodukcji, natomiast model CX271 jest przeznaczony dla użytkowników zajmujących się fotografią i projektowaniem graficznym.

Monitory zostały wyposażone w panele IPS nowej generacji odzwierciedlające 99% przestrzeni barw Adobe RGB i gwarantujące, że ciemne kolory zachowają swoją głębię nawet podczas patrzenia pod kątem w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

 

Urządzenia wykorzystują podświetlenie LED redukujące o 40% zużycie energii.

Fotograf Carl De Keyzer z agencji Magnum Photos, który testował monitor jeszcze na etapie produkcji, powiedział:

"CX271_perss1System kalibracji jest zdumiewający – po raz pierwszy mogę skalibrować monitor nie korzystając z pomocy profesjonalisty. Kolory są całkowicie zgodne z wydrukami, więc nie muszę się już więcej domyślać. Po prostu dostaję to co widzę.”

 Do kontroli równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy, monitory wykorzystują autorską technologię EIZO  - Digital UniformityEqualizer (DUE). Funkcja ta zapewnia, że współczynnik Delta-E opisujący nierównomierność, nie przekroczy wartości 3. Dodatkowo DUE utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę barw i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia.

Precyzyjną kalibrację zapewnia dołączone do monitorów oprogramowanie ColoraNavigator. Umożliwia ono wprowadzenie docelowych wartości jasności, punktu bieli, gamma i wygenerowanie profilu ICC. ColorNavigator uruchamia również, zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem, automatyczną kalibrację w przypadku modelu CG277 i automatyczną korekcję w przypadku CX271. Oprogramowanie oferuje szereg dodatkowych funkcji, jak np.: emulacja odwzorowania barw na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych.

 

 

 

 

 Obydwa monitory trafią do sprzedaży w kwietniu, a ich ceny będą znane wkrótce.

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE