Blog

 

Kamera Canon EOS C500

Potęga tworzenia: 4K, RAW, Canon Log Gamma

Canon EOS C500

Potęga tworzenia: 4K, RAW, Canon Log Gamma

Zaawansowana, mała kamera EOS C500: zapis w trybie 4K, wyjściowy sygnał RAW i Canon Log Gamma. Uwalnia potencjał obiektywów EF Cinema i zapewnia znakomity obraz o szerokim zakresie dynamicznym.
Korzyści

  •     Matryca CMOS 8,85 MP typu Super 35 mm
  •     RAW 4K
  •     Wymienne obiektywy (mocowanie EF)
  •     Mała, modułowa, lekka
  •     Zapis 50 Mb/s (MPEG-2 MXF) na kartach CF
  •     Wysoka czułość, niski poziom szumów
  •     Canon Log Gamma
  •     24,00p na potrzeby produkcji filmów
  •     Zdalne sterowanie Wi-Fi
  •     Integracja z cyklami pracy


Cechy szczegółowe
 
Matryca CMOS 8,85 MP typu Super 35 mm

Zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę Canon specjalnie z myślą o filmowaniu matryca CMOS 8,85 MP typu Super 35 mm zapewnia doskonałą jakość obrazu o wysokiej rozdzielczości, który cechuje wysoka czułość, niski poziom szumów, zmniejszenie ilości artefaktów związanych z migawką i piękny efekt płytkiej głębi.
4K, 10-bitowe pliki RAW

Kamera C500 zapisuje dane w formatach 4K RAW (10-bitowy), 2K (4:4:4, 10/12-bitowy) i Full HD RGB na zgodnych urządzeniach zewnętrznych innych producentów z prędkością do 60p. Dwa kolejne wyjścia SDI umożliwiają podłączenie zewnętrznego monitora. Możliwość jednoczesnego nagrywania plików Full HD MXF na kartach CF ułatwia obróbkę na komputerze.
Wymienne obiektywy (mocowanie EF)

Rozbudowana oferta wymiennych obiektywów pozwala poszerzyć możliwości tworzenia. Mocowanie EF z blokadą Cinema Lock jest zgodne z obiektywami Canon 4K EF Cinema oraz ponad 60 obiektywami EF, w tym Macro i Fish Eye, natomiast przesuwany mechanizm blokowania obiektywu pozwala łatwo wymieniać obiektywy. 3 wbudowane elektroniczne filtry ND zwiększają uniwersalność zastosowań kamery.
Mała, modułowa, lekka

Podstawowa konfiguracja jest bardzo lekka — jej ciężar wynosi zaledwie 1820 g (bez obiektywu). Odłączany panel kontrolny LCD z możliwością nachylania pod wybranym kątem sprawia, że manewrowanie kamerą jest niezwykle łatwe. Solidny, szczelny korpus zawiera elementy ze stopu magnezu, które zwiększają sztywność i odporność całej konstrukcji.
Zapis 50 Mb/s (MPEG-2 MXF) na kartach CF

Kamera pozwala zapisywać obraz w gotowym do emisji formacie MPEG-2 MXF i z prędkością 50 Mb/s (4:2:2). Nagrywanie może odbywać się na dwóch kartach pamięci CF jednocześnie, a użytkownik ma do dyspozycji opcję przekazywania i jednoczesnego nagrywania. Kamerę wyposażono w zestaw wyjść zgodnych ze standardami branżowymi: są wśród nich wyjścia HD-SDI oraz złącza Timecode, Genlock i Synch przeznaczone do realizacji ujęć z udziałem wielu kamer.
Wysoka czułość, niski poziom szumów

Umożliwia filmowanie ze zwiększoną czułością: nawet przy ustawieniu ISO 20000 można rejestrować obrazy o niskim poziomie szumów, co zapewnia możliwość pracy w niemal każdej sytuacji.
Canon Log

Funkcja Canon Log rejestruje obraz o neutralnej jakości i szerokim zakresie dynamicznym. 12-stopniowa tolerancja przy podstawowym ustawieniu ISO 850 daje maksimum swobody na etapie postprodukcji.
24,00p na potrzeby produkcji filmów

Tryby PAL, NTSC i 24,00p dostępne w standardzie. Obsługa prędkości nagrywania do 120p przy rozdzielczości 4K i 2K pozwala uzyskać dużą szybkość filmowania (zwolnione tempo) przy wysokiej rozdzielczości.
Zdalne sterowanie Wi-Fi

Opcjonalny adapter Wi-Fi (WFT-E6) pozwala sterować ustawieniami kamery, takimi jak ISO, ostrość, przysłona, balans bieli i filtry ND za pomocą laptopa, tabletu lub smartfona z wykorzystaniem prostego interfejsu opartego na przeglądarce.


 

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE