Blog

 

iDC SYSTEM ZERO

Standardowy follow-focus do aparatu Canon 5D MkII

 

 

 

SYSTEM ZERO to niedrogi i uniwersalny system sterowania ogniskową zaprojektowany by umożliwić kinematograficzna kontrolę ogniskowania podczas nagrywania filmów aparatami typu DSLR. Bezprzekładniowa konstrukcja oznacza, że – w przeciwieństwie do większości innych rozwiązań przeznaczonych do kontroli ogniskowej w DSLRach – to rozwiązanie nie wymaga zakupienia dodatkowych, dedykowanych zębatek pasujących do każdego używanego obiektywu. Regulowane pokrętło ogniskowania mocowane jest do jednego z 4 trapezowych slotów na przesuwnej płycie ogniskowania, która z kolei mocowana jest na dedykowanej płycie bazowej pod aparatem.

 

Płyta bazowa, przeznaczona specjalnie dla aparatu Canon 5D MkII, może wykorzystywać dowolny mechanizm szybkozłączny w celu mocowania jej na rigu lub statywie. Mieści ona również zaadaptowaną lupę Hoodmana firmy iDC lub Zacuto Z-Finder, jeśli potrzebujemy skorzystać z większego wizjera do jeszcze dokładniejszego ogniskowania. Gdy nie jest używane, pokrętło ogniskowania może być odstawione od obiektywu i zablokowane w miejscu, lub też cała kombinacja płyty bazowej/płyty ogniskowania/pokrętła może być zdjęta jako całość (przy pomocy klucza sześciokątnego) na potrzeby łatwiejszego przechodzenia od nagrywania video do robienia samych zdjęć.

 

Wersja standardowa działa z większością obiektywów (od szerokokątnych po krótkie telefoto) – patrz Tabela kompatybilności. Dla większych teleobiektywów średniego zasięgu potrzebny jest zestaw XL 1 – z dłuższą płyta ogniskowania.

 

• Zupełnie bezprzekładniowy system follow-focus przeznaczony jest do precyzyjnej i płynnej regulacji ogniskowania.

• Działa z wieloma lupami LCD, włącznie z zaadaptowaną lupą Hoodman HoodLoupe 3.0, Zacuto Z-Finder Pro, LCDVF, oraz inne wizjery mocowane bezpośrednio na LCD

• Płyta kamerowa SYSTEM ZERO pracuje z Zacuto Z-Finder Pro gdy jest on wyposażony w Zacuto Mounting Frame. W tym przypadku płyta kamerowa iDC Camera Plate zastępuje Zacuto Grilla Plate.

• Cztery trapezowe sloty na płycie ogniskowania dają możliwość ustawiania pokrętła ogniskowania na potrzeby szerokiego wachlarza obiektywów, od szerokokątnych po krótkie telephoto.

• Konstrukcja przesuwnej płyty ogniskowania pozwala na szybkie, dokładne regulowanie płyty ogniskowania dla obiektywów, które znajdą się pomiędzy czterema fabrycznie zaprojektowanymi slotami.

• Trapezowa konstrukcja slotów ułatwia dopasowanie zespołu pokrętła ogniskowania.

• Pokrętło ogniskowania może pomieścić białą taśmę graficzną na potrzeby wykonywania znaczników ustawienia ogniskowej.

• Port pokrętła ogniskowania może przyjąć standardowe manipulatory (whips) i rączki (cranks) regulacji ogniskowania typu Arri.

• Pierścień O-Ring dołączone do systemu jest bardzo wytrzymały, ale jeśli zdarzy się, że wasz zwierzak domowy dorwie się jakoś do niego, łatwo go wymienić.

• Opcjonalna podkładka (ang. spacer) podnosi aparat tak, by łatwiejszy był dostęp do śruby skrzydełkowej podczas korzystania z płyt adaptora w pracy na statywie. Pomaga to również zachować balans gdy używany jest aparat ciężki z przodu lub jakaś kombinacja obiektywów. Podkładka zapewnia otwory mocujące o wymiarach 1/4"-20 i 3/8”-16 na potrzeby płyt adaptora.

• Wykonany z wysokiej jakości lotniczego aluminium i wykończony miękkimi brzegami aby uzyskać elegancki wygląd i wygodę trzymania w ręku.

• Każda płyta kamerowa przeznaczona pod konkretny aparat zapewnia precyzyjne dopasowanie dzięki rejestrowi bolców.

• SYSTEM ZERO zaprojektowany jest tak, by był kompatybilny z produktami systemu SYSTEM ONE firmy iDC. Może być on umieszczony na dowolnym rigu naramiennym, który mocowany jest za pomocą mocowania 1/4"-20, lub mocowany do dowolnej płyty adaptora za pomocą mocowania 1/4"-20 lub 3/8”-16.

• Kompatybilny z szybkozłączką U-Boat firmy iDC – z lub bez podkładki SYSTEM ZERO spacer.

• Różnice w budowie każdej dedykowanej płyty kamerowej pozwalają na właściwe użycie tego produktu. Dlatego też płyta przeznaczona pod konkretny aparat jest jedynym dodatkowym elementem potrzebnym do montażu różnych aparatów do systemu śledzenia ogniskowej SYSTEM ZERO firmy iDC.

 

 

  ZOBACZ W SKLEPIE

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE