Blog

 

BEiKS zaprasza na cykl plenerów z Jackiem Boneckim - Camera Adventure Workshops

 

Camera Adventure Workshops będą imprezą cykliczną, odbywającą się przy okazji dużych, spektakularnych fotograficznie i filmowo imprez, organizowanych w kraju. Organizatorzy - Jacek Bonecki i EIZO Polska zaoferują uczestnikom możliwość znalezienia się w miejscach niedostępnych dla przeciętnych „Kowalskich”.
Camera Adventure Workshops to zupełnie nowa jakość wśród bogatej oferty warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce. Twarzą i współorganizatorem imprezy jest ceniony fotograf Jacek Bonecki, znany z niekonwencjonalnych pomysłów fotograficznych i filmowych. Uczestnikom warsztatów będzie starał się przekazać swoje doświadczenia, szczególnie w fotografowaniu i filmowaniu imprez sportowych.
Część szkoleniowa podczas pierwszej, pilotażowej imprezy, będzie dotyczyła wyłącznie zagadnień fotograficznych, ale już podczas kolejnych warsztatów będą omawiane także zagadnienia dotyczące filmowania, zarówno kamerą, jak i aparatem fotograficznym. Jacek Bonecki będzie zapraszał do współpracy przy okazji każdej z imprez swoich kolegów, wybitnych w danej dziedzinie fotografów, operatorów filmowych, montażystów, specjalistów od druku i zagadnień kolorystycznych. Podczas plenerów Camera Adventure Workshops będzie można nie tylko przeżyć wspaniałą przygodę, uwiecznić ją fotograficznie, bądź filmowo, ale także zasięgnąć fachowej, merytorycznej wiedzy o całym procesie przygotowania fotografowania i filmowania, doboru sprzętu oraz postprodukcji.
Cykl rozpoczyna się już w sierpniu 2014 podczas regat Unity Line, które wystartują z nowo uruchomionej mariny w Dziwnowie. Warsztaty będą wyjątkowe i elitarne, ponieważ ich uczestnicy będą mieli jedyną okazję fotografowania regat z pokładów płynących w nim jachtów.
W ramach programu organizatorzy zapewniają część rozrywkową, podczas której będą prezentowane zdjęcia żeglarskie, część fotograficzną podczas regat, omówienie wykonanych fotografii, cześć szkoleniową z możliwością wykonania postprodukcji i wydruku wykonanych zdjęć. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie publikacja zdjęć wykonanych podczas regat w miesięczniku Digital Camera Polska, który jest patronem medialnym imprezy. Dzięki współpracy z największymi w Polsce dystrybutorami sprzętu foto-video, organizatorzy umożliwią przetestowanie go podczas warsztatów.
Więcej informacji na temat plenerów znaleźć można na stronie: www.cameraadventure.pl


Jacek Bonecki - artysta fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym. Doskonale odnajduje się w różnych dziedzinach fotografii, takich jak fotografia podróżnicza, sportowa, reklamowa, motoryzacyjna, reportażowa. Jako fotograf wszechstronny posiada bogate portfolio zdjęć o zróżnicowanej tematyce. W swojej twórczości zaznacza wyraźnie własny punkt widzenia oraz charakterystyczny i niepowtarzalny styl fotografowania. Część swojej wiedzy, doświadczeń i niezwykłych zdjęć zawarł w swoich książkach wydanych pod patronatem National Geographic: „Fotograf w podróży” i „Przystanek Dakar”. Więcej: www.bonecki.com.


Partnerami pierwszego pleneru z serii Camera Aventure Workshops: są firmy BEiKS, Datacolor, Epson. Patronami medialnymi wydarzenia są: Digital Camera Polska i magazyn Voyage.
 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE