Blog

 

Blackmagic URSA

Pierwsza na świecie cyfrowa kamera 4K

 

Blackmagic URSA

 

 

 

Blackmagic URSA

Pierwsza na świecie cyfrowa kamera 4K

Przedstawiono Blackmagic URSA - pierwszą na świecie wysokiej klasy cyfrową kamerę filmową stworzoną, by zrewolucjonizować tryb pracy na planie. Zaprojekowana do obsługi przez ekipy filmowe oraz pojedynczych operatorów, wszystko jest wbudowane w URSA, włącznie z 10'' składanym monitorem podglądowym, dużym sensorem Super35 z czujnikiem obrazu 4K, złączami 12G-SDI i wewnętrznym podwójny rekorder RAW i  ProRes. Jako że zamontowany czujnik i obiektyw są możliwe do wymiany, można wybrać spośród mocowań EF lub PL, a nawet czujnik wideo z B4. Oznacza to, możliwość wzbogacenia  technologi czujnika i zachowania jej w body twojej kamery.

Profesjonalna kamera filmowa

Blackmagic URSA jest przeznaczona do produkcji wysokiej klasy filmów fabularnych, reklam, produkcji krótkometrażowych, programów dokumentalnych i informacyjnych, teledysków, itp. Kamera może posiadać wysokiej klasy obiektywy, jazdy, fokus ostrości, płytę na kasetę, itp., gdy ma  być używana przez dużą ekipę. Z wbudowanymi celownikami optycznymi, fokusem i poziomami dźwięku, operator z łatwością uzyska idealne rezultaty. Ekran przeznaczony dla asystentów pozwala sprawdzać i podnosić parametry kamery niezależnie od operatora. Jeśli  jedna osoba nagrywa to nie potrzebuje dodatkowego sprzętu, bo kamera ma wbudowany duży składany ekran, wbudowane celowniki optyczne i wewnętrzny rekorder. To cały sprzęt filmowy złożony w jednym przenośnym urządzeniu.

Dokładnie przemyślany design

Blackmagic URSA ma profesjonalny rozmiar, w którym jest miejsce układ chłodzący i pozwala szybko zmieniać klatki zachowując obudowę schłodzoną, a wentylator pracujący cicho. Aluminiowa konstrukcja jest bardzo trwała i została stworzona na potrzeby dużych ekip oraz, by użytkowik mógł dobrać środowisko do nowego sensora. Każdy obszar kamery został dostosowany do  stanowiska operatorskiego,  asystenckiego i dźwiękowego. Punkt operatorski cechuje 10'' składany monitor podglądowy i oddzielny 5'' ekran na ustawienia, status kamery i celowniki. Punkt asystenta operatora cechuje oddzielny ekran na ustawienia, status kamery i celowniki a punkt dźwiękowy składa się z miernika głośności, sterownika i połączeń dźwiękowych. Duży ukran oznacza, że nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu, więc łatwo manewrować między kadrami. Po prostu składasz minitor i do dzieła!

Niesamowita jakość Ultra HD

URSA to profesjonalna cyfrowa kamera filmowa z sensorem 4K, migawką  i znakomitym 12-stopniowym zakresem czułości przysłony.  Ta rozpiętość sprawia, że zwykłe kamery albo te wyższej klasy odchodzą w niepamięć. Zyskujesz znacznie lepszy obraz  wyglądający jak prawdziwy cyfrowy film. Duża rozpiętość tonalna pozwala zachować szczegóły zarówno w ciemności jak i jasnych pasmach, przez co masz więcej poziomów cieniowania, gdy w procesie końcowym opracowywujesz skalę barw. Duży czujnik Super 35 pozwala osiagnąć głębię obrazu, a wysoka rozdzielczość Ultra HD w12-bitowym bezstratnym kodeku Cinema DNG RAW oznacza wspaniałą jakość zdjęć. Możesz nagrywać w Ultra HD lub HD w Apple ProRes dla szybkiej edycji i niewielkiego rozmiaru plików.

Nagrywanie non-stop z podwójną nagrywarką

Blackamagis URSA ma dwie nagrywarki, by umożliwić rejestrowanie materiału bez przerwy. To dobre rozwiązanie zwłaszcza podczas nagrywania wydarzeń historycznych, ważnych wywiadów, lub gdy nie możesz przerwać nagrania. Poporostu zamontuj pustą kartę CFast do drugiego rekordera, a kiedy pierwsza będzie pełna, rozpocznie się zapis na drugiej karcie. W tym czasie możesz wymienić tą zapełnionioną na bieżącą rejestrując zdarzenia. Wbudowane rekordery wykorzystują nowe karty CFast, umożliwiające nagrywanie z niespotykaną prędkością do 350MB/s idealne do zapisu w RAW o wysokim współczynniku frame rate. Wyobraź sobie nagrywanie w RAW i odtwarzanie go na dużym 10-calowym ekranie.

Gama czujników i obiektywów

Blackmagic URSA cechuje modularna konstrukcja – zmiana elementów następuje przez odkręcenie 4 śrub. W skład wymienialnego modulu wchodzą czujnik, montowany obiektyw  i połączenie streowania obietywem, które stale ulegają unowocześnieniu. Zamiast kupować zupełnie nową kamerę, można zaoszczędzić wymieniając części we wcześniejszej.  Obecnie można wybrać z 4 dostępnych modeli:

                    URSA EF: zwyposażona w niesamowity czujnik 4K Super 35 z migawką i obiektywem EF. Pozwala na zamocowanie niedrogich obiektywów marek Canon, Zeiss i wielu innych.

                    URSA Broadcast: dostępna pod koniec 2014 roku, posiada zupełnie nowy czujnik dostosowany do pracy w produkcjach telewizyjnych w Ultra HD, w połączeniu z obiektywem broadcastowym B4, złączami kontroli obiektywu i filtrami ND.

                    URSA PL:wyposażona w niessamowity czujnik 4K Super 36 z migawką oraz obiektywem standardowym w polskich produkcjach. To idealny wybór w polskich produkcjach filmowych z tych ogólnie dostępnych.

                    URSA HDMI: nie posiada czujnika, ponieważ wyposażona jest w złącze HDMI 4K i płytę montażową umożliwiającą zamocowanie dowolnej kamery np. DSLR.  Pozwala na rejestrację obrazu w ProRes, monitoring, obsługę kodu czasu i dźwięku – tego, czego brakuje typowym lustrzankom i nagraniom wideo.

Więcej informacji -----> na stronie

 

 

 

Oficjalny dystrybutor marek

  

*POLITYKA PRYWATNOŚCI     *POLITYKA PLIKÓW COOKIE